20.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Yazarlar - BAHATTİN YÜCEL
2 Yorum | Yorumlar
MEHMET ERSOY KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI OLDU

 

Başkanlık Sistemine göre oluşturulan ilk Bakanlar Kurulu, bir takım alışkanlıkların kökten değişeceğine ilişkin yorumların doğruluklarını test etmek açısından  iyi bir başlangıç olacağa benziyor.
 
Özellikle turizm konusunda; bu koltuğa Cumhuriyet tarihimizde ikinci kez  meslekten birisinin oturtulması, 40 yılı aşkın bir turizmci olarak bana heyecan veriyor.
 
Mehmet Ersoy, çekirdekten yetişme, iyi eğitim almış, iki yabancı dile hakim, seyahat acenteliği, tur operatörlüğü, otelcilik, cruise ve otomasyon alanlarında markalaşmış, çok yüksek cirolara ulaşan büyük bir grubun; ETS’nin sahibi.
 
Mesleğinde geçirdiği her aşama; onun göreve gelir gelmez karşılaşacağı sorunları sadece kolaylıkla çözmesine değil, sektörün Dünyanın değişen koşullarına göre yeniden yapılanması sürecine olumlu katkılarda bulunmasına da yol açacaktır.
 
Üstelik işin içinden gelişi; meslekten olmayan siyasetçilerin; çok kısa sürede öğrendiklerini ama aslında hiç anlayamadıkları turizm sektörünü, kavramak amacıyla vakit kaybetmesini de önleyecektir.
 
Ancak, yukarıda saydığımız nitelikleri aynı zamanda yeni Bakanımızdan beklentileri arttıracak ve kısa sürede sonuç alması için gereksiz baskılara da yol açabilecektir.
 
Sayın Ersoy’un bu göreve gelmesi sektör açısından önemli bir şans olarak görülmelidir.
 
Başarılı  ve yolu açık olsun.
 

10-07-2018 10:59

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
BayramDökmeci
14-07-2018 22:05
yanlış bir seçim
katılmıyorum, Mehmet Ersoy yanlış bir seçim. Şimdi nedenini merak ediyorsunuzdur. Peki sizi aydınlatayım, ETS yurt içinde operasyon yapan bir firma. Türk turistlere yurt içi tatil paketleri satıyor. Bu bizi ilgilendirmiyor. ETS aynı zamanda Türk turistler yurt dışı tatil satıyor uçaklı gemili her neyse işte, e buda bizi ilgilendirmiyor. Neden? Çünkü biz buna Outgoing diyoruz. Yani Türk turistler dışarı çıkıyor ve paralarını yabancı ülkelerde harcıyor. Ama bize dış pazarlardan Türkiyeye gelen turistler gerekiyor, doğru mu? Tabi ki evet. Yurt dışından Türkiyeye operasyona Incoming diyoruz. Bildiğim kadarıyla ETSnin Incoming tecrübesi yok. Mehmet Ersoy Incomingci değil ve yurt dışını zan ediyorum benim kadar bilmez.
Gençotelci
14-07-2018 14:59
Katılıyorum
Sayın bakanım, yazdıklarınıza katılıyorum. Her açıdan umut verici.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar