06.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
İSTANBUL TRAVEL GUİDE 5 DİLDE YAYINDA
iPhone,iPad ve Android cihazlar için geliştirilen İstanbul tanıtım uygulaması Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde hizmete açıldı.

Akıllı mobil cihazlara uygulamalar geliştiren Arı Mobil Çözümler; iPhone,iPad ve Android cihazlar için geliştirdiği İstanbul tanıtım uygulaması (İstanbul Travel Guide) yayınladı. Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça dillerini destekleyen bu uygulamada İstanbul'un tarihi ve tuistik mekanlarının yanında İstanbul'daki oteller ve restoranlar da tanıtılıyor, otellere rezervasyon yapılabiliyor.

 
Farklı sektörlerden birçok firma için iPhone,iPad ve Android uygulamaları geliştiren Arı Mobil Çözümler, İstanbul'un tanıtımına katkı sağlayacak yeni uygulamasını geçtiğimiz ay yayınladı.  
 
İstanbul'da yaşayan veya kısa bir süreliğine İstanbul'a gelen bir kişinin ihtiyaç duyabileceği bütün bilgileri barındıran uygulamada, tanıtılan mekanların bilgileri 6 farklı dilde ve her mekana özgü resim galerileri ile veriliyor. Bunun yanında İstanbul'un ulaşım haritasının da yer aldığı uygulamanın en dikkat çeken kısmı tanıtılan bütün mekanların konumlarını gösteren harita ekranı. Bu kullanıcı dostu ekran sayesinde, bir bölgede yer alan bütün mekanlar bir kerede kullanıcıya gösterilebiliyor. Akıllı filtreleme ekranı ile de filtrelemeler yapılarak sadece istenilen mekanlar haritada listeleniyor.
 
 
Uygulamada otel ve restoranlar da tanıtılıyor
 
Uygulama içinde otel ve restoran gibi mekanların da bilgilerinin verildiği ekranlar bulmak mümkün. Bu ekranlarda mekanların bilgileri detaylı olarak veriliyor, resim galeri ile de mekan iyice tanıtılıyor. Hatta kullanıcı bu mekanlara rezervasyonlarını yine bu uygulama üzerinden yaptırabiliyor. Uygulama içerisinde yer almak isteyen firmalar ari@arimobil.com adresinde mail atarak iletişime geçebilirler.
Uygulama en çok Almanya, Rusya, ABD ve Arap ülkelerinde indiriliyor
Aralık 2012'de Apple Store ve Google Play'de yayınlanan ve ücretsiz indirilebilen İstanbul Travel Guide, kullanıcı dostu akıllı harita ekranı ile kullanıcılar tarafından çok rağbet görüyor. 6 farklı  dilde çalışabilen uygulama geçtiğimiz 8 haftada 30'dan fazla farklı ülkede toplam 13.000'den fazla indirilme sayısına ulaştı. Uygulama özellikle Almanya, Rusya, ABD ve Arap Ülkelerinden talep görüyor.
 
İzmir ve Ankara tanıtım uygulamaları da yakında geliyor
 
Otel tanıtım uygulamaları yaparak tanıştığı turizm sektöründe geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Arı Mobil Çözümler daha önce de Alanya ve Mersin için tanıtım uygulamaları yapmıştı. İzmir ve Ankara için de kısa bir süre sonra tanıtım uygulamaları çıkaracak olan firma İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde faaliyetlerini sürdürüyor.
İstanbul Travel Guide uygulamasını şu adreslerden indirebilirsiniz; iPhone ve iPad için
 
https://itunes.apple.com/us/app/id569471541 , Android için https://play.google.com/store/apps/details?id=istanbul.app .

23-01-2013 10:52

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
nesrina
04-02-2013 09:26
Çok kullanışlı
Bu uygulamayı indirdim, kullandım. Çok beğendim, yeni bir şehre gittiğinizde en çok ihtiyaç duyduğunuz tarihi mekan, restoran gibi bilgilere mobil cihazdan, hedefe yönelik aramalar ile hızlıca bulabilmek müthiş. Teşekkürler.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar