06.04.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar
FEHMİ KÖFTEOĞLU

Gezinomi.com


Otelleri.net
Türkiye Otelleri otelleri.net adresinde.


Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
HOLDİNGE DÖNÜŞTÜRÜLEN TÜRSAB, FAKTORİNGE MİLYONLAR ÖDEMİŞ
Başaran Ulusoy'un üyelerin istediği şirket hesaplarını açıklamaktan neden kaçındığının bir nedeni daha ortaya çıktı: Faktoring için yapılan ödemeler...

 

 
Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, kurulduğu 1973’den bu yana hiç yaşanmamış olaylara sahne olmaya devam ediyor.
 
 
 
Meslek örgütü holding oldu
 
“TÜRSAB 1972’de 1618 yılı özel yasa ile kurulan ,meslek örgütünden çıkıp holding haline geldiğini” söyleyen üyeler konuyla ilgili olarak ortaya çıkan belgelere hergün yenilerinin eklendiğini belirterek "TÜRSAB adına kurulan şirketin herhangi bir şirkette görülmeyecek düzeyde factoring işlemleri yapıldığını” ifade ediyorlar.
 
Şirketin resmi kayıtlarında Streteji Factoring  ve Yatırım Finansal Kiralama şirketlerine on milyonlarca TL factoring ödemesi yapıldığı görülüyor.
 
 
Şirket hesapları TÜRSAB kongresinin odak noktası  
 
5-6 Aralık’ta yapılacak 22. Olağan Genel Kurul öncesi tartışmaların odak noktasını oluşturan Başaran Ulusoy’un TÜRSAB’ı kendisi ve oğlunun  şirketlerine iş aktarma aracı olarak kullandığına ilişkin  belgelerin basında yer almasının yarattığı tepkiler devam ederken bu kez TÜRSAB şirketinin faktoring şirketlerine onmilyonlarla ifade edilen ödemeler yaptığı ortaya çıktı.
 
Belgeler resmi kayıtlardan
 
Şirketlerden Başaran Ulusoy’a yüzbinlerce liralık işler aktarıldığına ilişkin bilgilerde olduğu gibi faktoring işlemleri yaptırılan Strateji Factoring  ve Yatırım Finansal Kiralama şirketlerine yapılan ödemeler ile ilgili kayıtların şirketin resmi kayıtlarının olduğu muavin defterinde yer aldığını belirtiliyor.
 
turizmgazetesi.com gündeme getirdi
 
TÜRSAB şirketleri ile ilgili haberlerin başta turizmgazetesi.com olmak üzere diğer basın mecralarında yer alması üzerine TÜRSAB’tan önemli duyuru  olarak yapılan açılamada belgelerin çalındığı söylenerek bunların doğruluğu teyid edilmişti. Zira o açıklama şu anlama geliyor bu belgeler var ki iddia edildiği gibi çalınmış olsun.  Çalma var ise bunula ilgili yapılacak yasal işlemler  bellidir. Ama bunu söylemek o gerçeği ortadan kaldırmıyor.
 
Faktoring nedir?
 
Faktoring, mal ve hizmet satışlarından doğan, fatura veya fatura yerine geçen belgelere dayalı, henüz tahsil edilmemiş vadeli alacakların faktoring şirketine devir edilmesi karşılığında, alacakların kısa süre içinde nakde dönüştürülmesi işleminin adıdır. Faktoring piyasalarda 'tefeciliğin resmileşmiş hali” olarak tanımlanıyor.
 

27-11-2015 12:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
yilmaz76
28-11-2015 16:53
rusvet
her yer rusvet.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar