23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
10 Yorum | Yorumlar
PEGASUS DÜNYANIN EN KÖTÜ 3. HAVAYOLU ŞİRKETİ
Skytrax Global Airline Ratings'in puanlarına göre dünyanın en kötü 15 havayolu açıklandı. Pegasus, listeye üçüncü sıradan girdi.
Havayolu ulaşmının standartlarını değerlendiren Skytrax Global Airline Ratings’in puanlarına göre dünyanın en kötü 15 havayolu açıklandı. Pegasus, listeye üçüncü sıradan girdi.
 
Gezzio’nun haberine göre, yolcuların servis kalitesi, rötar, ikram ve müşteri hizmetleri gibi kriterlerinden yola çıkan Skytrax Global Airline Ratings’in 2016 sıralamasına göre hava yolculuğunda müşterileri en az düzeyde memnun edebilen Kore merkezli Air Koryo “dünyanın en kötü havayolu şirketi” unvanının sahibi olurken, Bulgaristan’dan Bulgaria Air ikinciliği, Türkiye’den de Pegasus üçüncülüğü aldı.
 
Üç yıldızın üzerinde yıldızı yok
 
Listenin tamamı, Escape Here internet sitesinde yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde engelli bir yolcu ve annesine dair davranışlarıyla sosyal medyada tepki çeken ve hakkında change.org kampanyası başlatılan Türkiye’nin en büyük ikinci havayolu şirketi Pegasus Havayolları için “astarı yüzünden pahalı” yorumu yapıldı.
 
Escape Here, 2013 ve 2014 yıllarında Avrupa’nın en ucuz havayolu seçilen firmayı “Bu şirket ucuz maliyetli ancak bunun da yolcular için bir bedeli var. Uçakta eğlence sistemi, yeme-içme ikramı yok.
 
Ayrıca gecikme ve iptaller oldukça yoğun. Müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere tüm bu kategorilerde 3 yıldızın üzerinde tek bir değerlendirme yapılmamış. Personelin yabancı dil bilgisi de tamamen yetersiz, bu konu da en iyi değerlendirme iki yıldızdan ibaret” cümleleriyle tanımladı.
 
İşte Skytrax değerlendirmesine göre 2016 yılının en kötü 15 havayolu şirketi:
 
15. US Airways
 
14. Frontier Airlines
 
13. United Airlines
 
12. Tigerair
 
11. EasyJet
 
10. Pakistan International Airlines
 
9. RyanAir
 
8. China Eastern Airlines
 
7. Lion Air
 
6. SmartWings
 
5. Spirit Airlines
 
4. Nepal Airlines
 
3. Pegasus Havayolları
 
2. Bulgaria Air
 
1. Air Koryo
 

29-08-2016 11:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları Tümünü Göster
HaklıYolcu
20-04-2017 13:16
Daha neler neler
Birkaç yıl önce kanser hastası 65 yaşındaki ve ayakta bastonu ile zor duran annemle bilet standına varıp tekerlekli sandalye için türlü rezillik çıkaran şirket, ayrıca mecburi uçuş iptalimizin ödemesini yapacaz deyip makbuz verip daha sonra yapmayan hakem heyeti ve mahkeme yoluyla hakkımızı alabildiğimiz şirket öyle mi?!!, ama kalitesiz olduğunu biliyoruz ya normal değil mi bunlar!!! 3 kat fiyat verip THY ile uçsaymışız, bilip bilmeden bunları savunmayın. Zaten artık bedava bilet verseler bu şirketi kullanmıyorum, yakınlarıma kullandırmıyorum.
Bfk
03-03-2017 20:53
TPegasus'a elefon bile ücretli
Uçak içi hizmetlerinin kötülüğünü fazla binmediğim için bilmem de bir bilgi için telefonla aradığımda 5 dakikalık telefon görüşmesi için 5 lira ödediğimi biliyorum. Sadece uçak içinde sudan para almıyor ayrıca her konuşmanızdan bile para alıyor. Sırf bu nedenle onlardan bilet milet almıyorum...
MehmetTürkiz
31-08-2016 19:47
MENFAAT DÜNYASI
Aldığı ücrete göre Pegasusun verdiği hizmet gayet makuldur. Bilet alırken suyun ücretli olduğunu bilip ona göre tercihte bulunuyorsunuz. İsterseniz 2 katı daha fazla fiyatla THY ile uçun. Orada ücretsiz ikramlar var. Yurt içi seyehat süresi 1 saat, yurtdışı 2-3 saat civarında. Bu fiyatlara uçak yolculuğu yapmak istiyorsan buna şartları da kabul edeceksin. Yok ben konforuma düşkünüm diyorsan THY orada. Bu arada, galiba Pegasus turizmgazetesi.com a reklam vermedi galiba!!!
MücellaTarhan
31-08-2016 13:25
Üzücü
Pegasus Hava Yolları bir türk şirketidir ve bu şirketin dünyanın en kötü şirketler sıralamasında 3. sırayı almış olması üzücüdür. Pegasus ile kötü deneyimler yaşamış olanlar olabilir, ki benim de olumsuz deneyimim oldu. ama dünya klasmanında kötülenen bir türk şirketine sevinmenizi anlamakta zorlanıyorum.Birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda isminden utanarak yapılan yorumlar olmamış. Saygılarımla
ACABA
31-08-2016 11:42
BU NASIL BİR HABER??
ADI ÜSTÜNDE LOW COST. BİLİP BİLMEDEN YORUM YAPMAYIN. UCUZ UÇUŞ FİRMASINDAN KALİTE BEKLİYORSUNUZ.FİRMA KALİTEYİ ÖNE ÇIKARMIYOR Kİ ZATEN. BU YORUMLAR TOFAŞ ARABA ALIP MERSEDES KALİTESİ BEKLEMEYE BENZİYOR . KALİTE İSTİYORSAN THY DEN ÜÇ KATI FİYATA BİLET ALIRSIN. YOKSA PEGASUSU ELEŞTİRMEK SAÇMALIK. ONLAR OLMASA BU ÜLKEDE BİNLERCE İNSAN UÇAĞA BİNMEYİ RÜYASINDA GÖRÜRDÜ. İYİ ŞEYLER YAPANA ÇAMUR ATMA SEVDASI BİZİM İNSANIMIZA HAS BİR ÖZELLİK..
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar