23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMANYA VATANDAŞINI UYARDI: TÜRKİYE'DE TERÖR BİTECEK GİBİ DEĞİL DİKKATLİ OLUN
Federal Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını bir hafta içinde ikinci kez güncelledi.
Turizmgazetesi- Dün (05 Ocak Perşembe) İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısı sonrasında, Federal Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını bir hafta içinde ikinci kez güncelledi. 
 
İzmir Bayraklı’daki son terör saldırısına dikkat çekilen Federal Almanya’nın seyahat uyarısında, Alman vatandaşlarından özellikle Bayraklı semti ve çevresinden uzak durulması ve medyadan son gelişmelerin takip edilmesi isteniyor. 
 
1 Ocak 2017’de İstanbul Ortaköy’deki Reina saldırısının da hatırlatıldığı uyarı metninde, Alman vatandaşlarına İstanbul’da da dikkatli olmaları ve kalabalık ortamlar ile etkinliklerden uzak durmaları tavsiye ediliyor. 
 
2015 yılı ortalarından beri Türkiye’de art arda terör saldırılarının yaşandığına işaret edilen uyarıda, terör saldırılarının özellikle de büyük metropollerde biteceğine ve bundan sonra saldırı olmayacağına ilişkin herhangi bir emare olmadığının da altı çiziliyor. 
 
Terör saldırılarının özellikle yabancıları da hedef aldığının belirtildiği Alman Dışişleri’nin seyahat uyarısında özellikle yabancı grupların bir arada olduğu yerlerde bulunulmaması öneriliyor. 
 
 
 

06-01-2017 12:10

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar