22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
ORDU 1 MİLYON TURİST HEDEFLİYOR
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kenti son 4 yılda ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında yüzde 50 oranında artış yaşandığını söyledi.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kenti son 4 yılda ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında yüzde 50 oranında artış yaşandığını, geçen yılın sonu itibariyle 602 bine çıkan turist sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 
 
DHA’nın haberine göre, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu düzenlediği basın toplantısında kente son 6 yılda gelen turist sayısını değerlendirdi. 
2011 'de Ordu'yu ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısının 214 bin 306 iken, 2013'te bu rakamın 294 bin 240'a yükseldiğini, son dört yılda da yüzde 50 artışla 2016 yılı itibariyle bu sayının 602 bine yükseldiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, hedeflerinin 1 milyon turist olduğunu kaydetti. 
 
2015'te Ordu'yu 483 bin 582 turistin ziyaret ettiğini, yüzde 25'lik artışla bu rakamın 600 bini geçtiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, "İlimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında sadece bir yılda yüzde 25 artış yaşanmasını önemsiyoruz. Ordu'ya göreve geldiğimizde, şehrin güzelliklerini gördükten sonra turizm pastasından yeterince pay alamadığını fark ettik. Türkiye'de son dönemlerde Karadeniz ve yayla turizmi bayağı rağbet gören turizm dalı haline geldi. Artık turizmde bir çok dallar oluştu. Sağlık turizmi, doğa turizmi, ekoturizm gibi bir çok alt dalları var Birçok turizm dalını bünyesinde barındıran Ordu, aslında çok şanslı bir il durumunda. Ama turizm pastasından yeterince pay alamıyor. Ordu'yu tanıttıkça daha çok turist getireceğiz" dedi.
 

11-01-2017 10:19

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.