26.09.2017
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
ÇAVUŞOĞLU ITB'DE HAYALKIRIKLIĞI YARATTI
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun bir gazetecinin sorusu üzerine argo dilinde çok kaba bir tabirle karşılık vermesi soğuk duş etkisi yarattı...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ITB Berlin’de Almanya Dışişleri Bakanı ile görüşeceği böylece iki ülke arasında gerginleşen ilişkileri yumuşamasına vesile olacağı beklentisi içinde olan sektör, bakanın açıklamalarda bulunurken yaptığı açıklamalarda hayalkırıklığı yarattı.

Bakanın ITB’ye geleceği ve mevkidaşı Alman bakan ile görüşecek olması sektörde iki ülke ilişkilerinin düzelmesi yönünde  umut yaratmıştı. 
 
Ancak Çavuşoğlu’nun fuarın Türkiye salonunda basına açıklama yaparken bir gazetecinin Türkiye’deki tutukluluk ile ilgili sorusuna argo dilinde çok kaba bir tabirle karşılık vermesi soğuk duş  etkisi yarattı.
 
Fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘komşunu al gel’ kampanyasına değinerek şunları söyledi:
 
‘’Gerek Almanya’daki dostlarımızı, gerekse Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızı, ‘komşularını da alıp gelerek’ tatillerini Türkiye’de geçirmeye davet ediyoruz. Vatandaşlarımız tatillerini Türkiye’de geçirsin, düğünlerini, derneklerini nişanlarını da ülkemizde yapsın. Bakanlığımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız bu kampanya çerçevesinde çok cazip promosyonlar hazırladılar. Fuarın hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’
 
 
İki bakan daha sonra Türkiye bölümündeki standları gezdi.
 
 

08-03-2017 02:10

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ahmetyemez
10-03-2017 10:03
tek kelime ile cehalet
Turizm fuarinda , zaten sinirleri bozulmus bir Bakanin ne isi var, Nato toplatisi mi bu ? 30 senelik , 100 milyar dolarlik bir sektoru yediniz bitirdiniz, tam rusyayi yaptik diyoruz almanlari kaciriyorsunuz, gitmeyin kardesim , almanyadan da 300 bin oy almayiverin referandum da , ama yokkk olmaz illa o referandum gececek , herkes batacak , dolar 5 tl olacak ama o referandum gececek , ne de olsa demokrasi falan coktan bitti artik otokratik bir sultanlik .....herkese gecmis olsun artik bu sektor ve ulke kolay kolay ayaga kalkmaz , Allah savaşlardan korusun....ekonomik buhrana dogru gidiyoruz , insallah bu secimler de halk gerekli uyariyi yapar yoksa Musolini İtalyasi olmak uzereyiz.
SerdarÇelenk-İZROBşk.Vekili
09-03-2017 07:43
Altı boş olunca...
Turizm bir gelenek işidir. Bir birikiminiz yoksa, pat diye söylediğiniz, size ilginç gelebilecek bir söz, büyük emeklerle biriktirilenleri bir anda sıfırlayabilir. Şu an bizim turizmin içinde olduğu durum gibi. Bu birikim 3-5 yılda olmadı. Son on yılda turizmin yükselmesi de turizme ömrünü verenlerin oluşturduğu bir gelişmeydi. Bakan değişince, onun geldiği bakanlıktaki adamları turizm bakanlığına doldurma, sadece siyasi görüşü nedeni ile belli mevkiler verilen kişiler. Zaten turizmi bilmeyenlerle dolu bir bakanlık. Bunlar yönetici değil, idareci. Sadece durumu idare ediyorlar. Ben 44 yılımı turizme verdim. Yabancı diller öğrendim. Sonra bir aklı evvel çıkıyor. Pat diye bir şey söylüyor önünü ardını düşünmeden. Tüm emekler yok oluyor. Bir laf ederken, milyonların ekmek yediği bir sektörü nasıl etkiler diye düşünün lütfen. Üstüne bir şey koymuyorsanız, ürettiklerimizi yok etmeyin bari.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.