26.09.2017
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
AVCI'DAN ITB'DE BASINA FIRÇA
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun gazeteciye argolu karşılık verip fırçalamasından sonra Kültür ve Turizm Bakanı Avcı da basın toplantısında soru soranları fırçalaladı...

 

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ITB Berlin Fuarı kapsamında Türkiye ile ilgili bilgi verme amaçlı, her yıl geleneksel olarak düzenlen basın toplantısında soru soran gazetecilere fırça attı.
 
Fuarın yapıldığı Messe Berlinbinasının Club Kube ‘nin M3 salonunda düzenlenen basın toplantısına  geç gelen Bakan Avcı, konuşmasında güvenlik ile ilgili önlem aldıklarına ilişkin olarak, toplantıya katılanlardan bir kişinin  kendisi aynı zamanda Türkiye ile ilgili çevirmenlik de yaptığı belirterek  ‘Güvenlik ile ilgili hangi önlemleri aldığınızı öğrenmek istiyorum’ diye sordu. 
 
 
Bakan Avcı çok sert ifadelerle soruyu soran kişiye ‘ Sizi yanlış bilgilendiriyorlar’ diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine aynı kişi Bakan’ın iletişimci olduğunu anımsatarak kendisinden sorulara böyle yaklaşmaması gerektiğini belirterek, kendisinin yalnız soru sorduğunu ve somut bilgi istediği söyledi. Bakanın aynı tavrını sürdürmesi üzerine soruyu  soran kişi salonu terk etti.
 
Bunun arkasından bir başka gazeteci  ‘Bize Türkiye’ye gelin diyorsunuz. Türkiye’ye gelirsek tutuklanmayacağımı garanti edebilir misiniz’ diye sordu. Bakan buna da tepkili biçimde yanıt verdi
 
Böylece  ITB Berlin Fuarı’nın açıldığı ilk gün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun  Türkiye’deki tutuklamalarla ilgili sorusuna argoda sözcüklerle ve içinde ‘Dışkı’ anlamına gelen laflarla yanıt vererek basını fırçalama kervanına  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı  da katıldı.
 

09-03-2017 02:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Hamburglu
12-03-2017 13:52
BASINA FIRCA
Birkac sene önce Ispanyada okudugum bir yazida, Sorulan sorumu sacmadir. Soruya verilen cevapmi sacmadir. Netice, Soruya verilen cevap sacmadir. Seklidene karar verilmis.
ahishavi
10-03-2017 10:00
TÜKENİŞ
Soru sormak ve doğru cevabı almak medeni ülkelerde yaşayan insanların hakkıdır. Çanak sorulara değil , insanların duymak istediği soruların yanıtlarını vermek erdemliktir. Azarlamak , kaçamak cevaplar yakışmıyor bizlere. Bu TÜKENİŞ göstergesidir.Yazık oluyor bu güzel ülkeye ve Turizme...
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.