23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THY'NİN HEDEFİ MOSKOVA – ANTALYA ARASI REKOR KIRMAK
Rusya THY Genel Müdürü Vefail Deribaş, 2017 yılında Rusya ile Antalya arasında gelmiş geçmiş en büyük rekoru kıracaklarını söyledi.
Vefail Deribaş, Turizmgazetesi.com’a yaptığı açıklamada, 2005 yılından beri Moskova’da olduğunu Geldiğinde Moskova – İstanbul hattında bir uçuşlarının olduğunu ama 2006 yılından itibaren yeni hatlar açmaya başladıklarını belirtti.
 
 Uçuş sayısını Rusya Türkiye arasında 10’a çıkardıklarını anlatan Deribaş,  ‘’60 bin yolcu taşırken bunu 1 milyon 250 bine çıkardık. Bunun yarısından fazlası Moskova.  2017 yılı 2016 yılından çok çok daha iyi olacak. Bütün planlarımızı ona göre yapıyoruz. Özellikle yaz döneminde Rusya – Antalya arasında özellikle Nisan ayı sonundan Ekim ayı sonuna kadar ilave uçuşlar koyuyoruz. Büyük tur operatörleri ile işbirliği yapıyoruz. Bütün tur operatörleri ile birlikte çalışacağız. Anlaşmalar bitti. Nisan sonu itibariyle günde tarifli olarak 4 tane 330 uçuracağız. Ayrıca yaz kış uçan 321’imiz var. Yani 4 tane geniş gövdeli bir tane yaz kış uçan dar gövdeli uçağımız Antalya’ya her 5 adet karşılıklı Antalya Moskova arasında uçacak. İnşallah 2016 yılındaki zor günleri aşacağız’’ dedi. 
 
2017 yılında Antalya’da 2016 yılını aşacaklarını ifade eden Deribaş, şunları söyledi;
 
‘’Kriz nedeniyle  İstanbul uçuşlarımız 3 tane idi. Bu yaz döneminde 4’e çıkacak. Geçen yıla göre çok çok iyi durumdayız. Gelmiş geçmiş yolcu taşıma rekorunu yakalayabiliriz. Moskova, Sun Petersburg ve Ufa’dan ilave uçuşlarımız olacak. Ama bundan sonra yeni uçak koymak çok zor. Planlamalar önceden yapıldı.
 
Rus halkının Türkiye ile ilgili düşüncesi eski haline geldi. Ruslar Türk halkını seviyor. Türkiye’de Ruslar çok rahat ediyorlar. Rus halkı Avrupa ve diğer ülkeler ile Türkiye’yi kıyasladığında Türkiye’de kendilerini çok daha rahat ve lüks hissediyorlar. fiyatlara baktığında Türkiye’de rahatlar ve Türkiye’yi seviyorlar. Türkiye’ye rağbet var. Ruslar Avrupa ile olan sıkıntılar nedeniyle Avrupa’ya gitmek istemiyorlar. Ayrıca Avrupa daha pahalı. Ruslar Türkiye’deki rahatlığı bulamıyorlar. Bu nedenle Avrupa’ya gitmek istemiyorlar. Bize Mısır rakipti. Mısır’da açılmadı. Bu nedenle tek alternatif Türkiye kaldı. Ruslar için bir iç Pazar kaldı. Rusların iç pazarı Türkiye’ye göre hem pahalı hem de Türkiye’deki kalite yok.’’
 
 

14-03-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar