24.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMANYA'NIN YENİ UYARISINA TUR OPERATÖRLERİ NASIL TAVIR GÖSTERDİ?
Alman Dışişleri Bakanlığı'nın yeni seyahat uyarısında 'Protesto gösterileri Almanya'yı ve Almanları da hedef alabilir' ifadesi dikkat çekiyor. Tur operatörleri yeni uyarıya nasıl bakıyor?
Turizmgazetesi- AKP iktidarının 16 Nisan’daki referandum öncesi seçim malzemesi olarak kullanmak üzere Avrupa ile yarattığı gerginliklerin turizm sektörüne etkileri ortaya çıkmaya başladı. 
 
Kriz yaşanan ülkelerden Almanya’nın Dışişleri Bakanlığı Türkiye’ye yönelik seyahat uyarsını değiştirerek yineledi. (Alman Dışişleri Bakanlığı’nın yeni uyarısının orijinali için tıklayınız)
 
Alman Dışişleri Bakanlığı’nın 13 Mart 2017 tarihli yeni seyahat uyarısında “Protesto gösterileri Almanya’yı da hedef alabilir” ifadesi dikkat çekti. 
 
Uyarıda, referandum nedeniyle düzenlenen gösterilerde Alman turistlerin de hedef alınabileceği belirtildi. 
 
Alman Dışişleri Bakanlığı yeni seyahat uyarısında, vatandaşlarına, bu durum göz önünde bulundurularak Türkiye’de siyasal toplantılar ve kalabalık insan topluluklarında uzak durulmasını önerdi. 
 
Tur operatörleri ne diyor? 
 
Öte yandan, Alman tur operatörleri de Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye yönelik yeni seyahat uyarısını değerlendirdiler. 
 
Alman haber ajansı DPA’nın görüşlerine başvurduğu tur operatörlerinin genel olarak uyarıya karşı çekimser bir tavır sergiledikleri görüldü. 
 
DER Touristik’in paket tur firması ITS, Dışişleri Bakanlığı’nın uyarısının genel güvenlik durumu açısından yeni bir değerlendirme içermediğini ve siyasal toplantılardan uzak durulmasını önerdiğini belirtti. DER Touristik’in merkez Avrupa’dan sorumlu tepe yöneticisi René Herzog aynı uyarıyı kendilerinin de müşterilerine yaptıklarını söyledi. 
 
Bir diğer tur operatörü FTI ise yeni uyarının genel güvenlikle ilgili olmadığını ve kıyı tatillerini etkilemeyeceğini savundu. 
 
Pazar lideri TUI de kıyı bölgelerinde durumun sakin olduğunu, siyasal toplantılardan uzak durulması ile ilgili Alman tatilcileri herhangi bir biçimde kısıtlayıcı bir durum olduğuna ilişkin ellerinde bir bilgi bulunmadığını bildirdi. 
 
Ancak geçtiğimiz aylarda tatilcileri Türkiye’ye göndermek için özel bir çaba göstermeyeceğini açıklaması (bkz. ilgili haber) ile dikkat çeken TUI’nin bu kez de “Her tatilci Türkiye’yi mi yoksa başka ülkeyi mi seçme konusunda kararını kendisi verir” açıklaması göze çarptı. 
 
Pazar ikincisi Thomas Cook ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamayı tercih etti. 
 

16-03-2017 05:58

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.