24.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
RUSYA'DA EKONOMİDEKİ TOPARLANMA TURİZME YANSIYACAK
İpsos Comcon'un hazırladığı 'Rusya Seyahat Pazarı 2017' raporunda, 'İki yıllık gerileme durdu, 2017 için ışık göründü' deniyor...

 

Rusya seyahat pazarının 2017’de izleyeceği seyir, başta Türkiye olmak üzere bu ülkeden turist almak isteyen herkesi ilgilendiriyor.
 
Rusya para birimi Ruble’nin yabancı para birimleri karşısında değer yitirmesi ve ülkenin en önemli gelir kaynağı petrol fiyatlarındaki düşüşün ekonomide nerden olduğu krizin 2017’de aşılma sürecine girdiği, bunun turizme de yansıyacağı belirtiliyor. 
 
İpsos Comcon’un hazırladığı "2017’de Rusya seyahat pazarında durum”raporu MITT Moskova Fuarı’nda açıklandı.
 
 
Ipsos Comcon Pazarlama ve İletişim Bölümü Başkanı Mila Novichenkova, düzenlediği toplantıda raporu bir sunum eşliğinde açıkladı.
 
Raporda 2016’da Rusya’dan yurtdışına çıkışlarda olduğu gibi Rusya’ya gelen ziyaretçi sayısında da düşüş olduğu, bunun 2017’de yükselişe geçmesinin öngörüldüğü belirtiliyor.
 
Raporda 2016’da tatil amaçlı olarak tatil amaçlı olarak yurtdışına çıkanların eskiden tercih edilen Türkiye ve Mısır gibi ülkeler yerine
Yunanistan ve İspanya’ya gittiğine işaret ediliyor.
 
Raporda Rus turistlerin yurtdışı tatillerinde kişi başına harcamalarının Ruble bazında yüzde 70’lere yakın arttığı bunun Avro karşılığında ise düştüğü belirtilerek, 2013’te kişi başına 850 Avro olan seyahat harcamasının 2016’da 730 Avro’ya düştüğü belirtiliyor.
 
Rapora göre, 2016’da tatillerini iç pazarda değerlendirenlerin aldıkları hizmet ve ödedikleri fiyatların yüksekliğinden dolayı memnun kalmadıkları, bunun başta Türkiye olmak üzere Rusların bu yıl yurtdışına gidecekleri ülkelerin lehine olduğuna işaret ediliyor.
 

17-03-2017 05:02

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.