23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
'ÇİNLİLER İÇİN TÜRKİYE GİZEMLER DİYARI'
Çinli Travel Service direktörü William Wei Wang, Güvenlik sorununun aşılması halinde çok sayıda Çinlinin Türkiye'ye geleceğini söylüyor
 
Çinr, yurtdışına çıkan kişi sayısının 135 milyona ulaşması ile turizmde incomingci olan bütün ülkelerin hedef pazarı haline geldi.
Türkiye’nin, sahip olduğu tarihi ve kültürel özellikleri ile Çin’liler için gizemli bir destinasyon olduğu belirtiliyor.
 
Türkiye’nin Çin’li turistler nezdindeki algısını değerlendiren Çinli Travel  Service  direktörü William  Wei  Wang, Güvenlik sorununun aşılması halinde çok sayıda Çinlinin Türkiye’ye geleceğini söyledi.
 
Editörlüğünü Kerem Köfteoğlu’nun yaptığı China Today Türkiye’de yayımlanan habere göre, orta gelirli Çinli aileler yurtdışı tatillerin başlıca tüketicileri haline geldi. Türkiye’yi ziyaret eden Çinli sayısı, 2015 yılından bu yana güvenlik endişelerinden dolayı azaldı. 
 
China Today Türkiye’ye konuşan Ait- Group  Travel  Service’in idari  direktörü William  Wei  Wang  Avrasya kıtasındaki konumun Türki ye’yi ‘gizemler diyarı’ haline  getirdiğini belirterek şunları söylüyor:
 
“Birçok Çinli ülkenin mimarisi ve kültürüne ilgi duyuyor, burayı ziyaret etmek istiyor. Türkiye’yi ziyaret eden  Çinli sayısının 2015 yılından bu yana güvenlik endişelerinden dolayı azaldığı doğru. Buna rağmen benim şirketim 2016’da Türkiye’ye üç tur düzenledi. 
 
Türkiye’nin çok iyi bir coğrafi konumu var. İstanbul’dan diğer Avrupa şehirlerine en fazla üç saatlik bir uçuşla gidebiliyorsunuz. Birçok Avrupa  turu  ilk durak olarak Türkiye’yi tercih edebilir. Güvenlik  sorununun aşılması halinde çok sayıda Çinli Türkiye’ye gelecek
 

18-04-2017 19:49

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar