23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TUI, EBEL'İN GÖREV SÜRESİNİ 2020'YE DEK UZATTI
TUI, aynı zamanda Almanca konuşulan ülkelerdeki faaliyetlerinin sorumlusu CEO ve grup yönetim kurulu üyesi Sebastian Ebel'in görev süresini uzattı.
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu olan TUI, Almanca konuşulan bölgelerden sorumlu CEO ve grup yönetim kurulu üyesi Sebastian Ebel'in görev süresini uzattı.
 
TUI AG Denetleme Kurulu'nun, Aralık 2014'ten bu yana Hotel & Resorts ve kruvaziyerden sorumlu yönetim kurulu üyesi, ayrıca Almanca konuşulan ülkelerdeki faaliyetlerinin sorumlusu CEO unvanı ile görev yapan Sebastian Ebel'in görev süresini 30 Kasım 2020'ye dek uzattığı açıklandı. 
 
TUI Denetleme Kurulu Başkanı Klaus Mangold, konu ile ilgili açıklamasında, Ebel'in TUI'nin yeniden yapılandırılmasında başarıyla katkı sunduğunu ve TUI Almanya, otelcilik faaliyetleri ve kruvaziyerde de önemli sorumluluklar üstlenerek başarılı olduğunu kaydetti.
 
2014 sonunda İngiltere şirketi TUI Travel plc ile Almanya’daki grubu TUI AG’yi TUI Group olarak birleştiren TUI, yönetim kademesinde de önemli değişikliklere gitmişti. Yeni grup yönetiminde de kendisine yer verilen TUI Almanya CEO’su Christian Clemens, “ailevi” nedenleri gerekçe göstererek 2015 sonunda sona erecek sözleşmesini uzatmayarak TUI’den ayrılacağını ve ülkesi İsveç’e döneceğini açıklamıştı. TUI Denetleme Kurulu, bu gelişmeden hareketle, TUI Almanya’nın başına Sebastian Ebel’in CEO olarak atanmasını kararlaştırmış ve Aralık 2014 itibariyle bu göreve getirilmişti. Ebel, aynı zamanda TUI Group’un kruvaziyer, otelcilik, destinasyonlar ve IT’den sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştı. 
 
Ebel, TUI Almanya’nın yeni yapısı gereği Almanya, Avusturya, İsviçre ve Polonya’yı içine alan Orta Avrupa’dan sorumlu olarak görev yapıyor. 

14-05-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar