23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA'DA 'ARTIK TURİST İSTEMİYORUZ' KAMPANYALARI YAYILIYOR
İki yıldır turizmde peş peşe rekorlar kırarak zirveye ulaşılan İspanya'da turistik bölgelerdeki yerel halk peş peşe artık turist istemiyoruz kampanyaları açıyor...

 

Türkiye turist çekmek için kıvranırken rakrip ülkelerden İspanya’da ‘Artık turist istemiyoruz’ kampanyaları yürütülüyor
 
Geçen yaz bir iki bölgede başlayan aşırı turist trafiğine yönelik protetso eylemlerine geçtiğimiz aylarda Barcelona da katılmıştı. Şimdi Mayşorka da ’Artık turist istemiyoruz’ eylemleri başlıyor.
 
Bu amaçla önümüzdeki cumartesi günü yapılması planlanan protesto yürüyüşüne herkesin turist olarak yanına tekerlekli bavul alması isteniyor.
 
Mayorka´da Almanca olarak yayınlanan “Mallorca Zeitung” adlı gazetenin haberine göre Mayorka´da ikamet eden yerel halkın turistlerin kalabalık sayısına gösterdiği tepkiler günden güne artıyor.
 
“Ciutat para quien la habita. No para quien la visita” (Şehir, oturan halk içindir, ziyaretçiler için değil) adlı bir sivil girişim grubu önümüzdeki Cumartesi günü saat 12´de başlamak üzere Palma de Mallorca şehrinin merkezini kat edecek bir protesto yürüyüşü için çağrıda bulundu.
 
Katılımcıların turist gibi giyinerek yanına bir de tekerlekli bavul almaları istenilen yürüyüşe herkes aynı şekilde olumlu bakmıyor. Karşıt görüşlü bir gazeteye göre turistleri protesto edenler, kendilerini besleyen elleri ısıranlara benzetiyor. Başka yorumcular, protestoya katılacak kişilerin “gelir derdi olmayan, hali-vakti yerinde memurlar”dan ibaret olduklarını ileri sürüyor.
 

16-05-2017 03:19

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar