26.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
MOSKOVA'DA 'TÜRKİYE FESTİVALİ' İÇİN SEKTÖREL GÜÇBİRLİĞİ
Moskova'da 16 - 18 Haziran düzenlenecek Türkiye Festivali bakanlık ve sektör güçbirliği ile gerçekleştirilecek

 

Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Birliği girişimi ile başlatılan Moskova’da Türkiye Festivali 16-18 Haziran’da yapılacak.
Festival hazırlıkları ile ilgili bilgi vermek için İstanbul’da Hilton Bosphorus Otel’de düzenlenen düzenlenen basın toplantısında konuşan TÜROFED Başkanı Osman Ayık bu etkinlik ile sağlanan sektörel güçbirilğinin bundan sonraki çalışmalar için de örnek olacağını söyledi.
 
Ayık, Rusya pazarındaki olumlu gelişmelere paralel olarak bu projeyi geliştirdiklerini belirterek "Bu doğrudan Rusya pazarında tüketiciyi hedef alan bir projedir. Moskova'da üç Boyutlu bir şekilde Türkiye'yi anlatmak için bu projeyi geliştirdik" dedi.
 
Türkiye Festivali, Moskova’nın merkezinde yer alan Park Krasnaya Presnya’da gerçekleştirilecek. Moskova Nehri kenarında bulunan Park Krasnaya Presnya, dinlenmek, eğlenmek ve spor yapmak için Moskova’nın büyük parklarından biridir. 165 dönüm büyüklüğündeki park, yemyeşil bitki örtüsü ve içinde bulunan kanalları ile dikkat çekiyor.
 
Festivalde İstanbul’un yanı sıra Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana, Mersin gibi önemli şehirler ve Bodrum, Marmaris, Kemer, Alanya, Side-Manavgat gibi turizm beldeleri özel stant ve aktiviteleri ile Türkiye Festivali’nde yöresel değerlerini ve turizm zenginliklerini gözler önüne serecek.
 
Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtıma Genel Müdürü İrfan Önal, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İBB Başkanı Turizm Danışmanı Tülin Ersöz, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Turistik Restorancılar ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Kaya Demirer, Turistik Rehberler Birliği Başkanı Zeki Apalı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Genel Sekreteri Çetin Gürcün katıldı.
 

17-05-2017 14:57

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.