19.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
LAP TOP YASAĞI 36 MİLYONA MALOLDU
ABD'ye uçuşlarda elektronik eşya kısıtlaması nedeniyle Atatürk Havalimanı'na alınan yeni güvenlik ekipmanları için 36 milyon TL harcandı

 

ABD'nin ülkesine uçuşlarda 25 Mart'tan itibaren koyduğu kabine cep telefonundan büyük aletlerin alınması yasağı çarşamba günü İstanbul için son buldu.Yasağın kaldırılması sonrası ilk olarak THY'nin İstanbul-New York yolcuları kısıtlama getirilen bilgisayar gibi elektronik eşyaları yanlarında götürme fırsatı buldu.
 
Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'nın TK-3 sefer sayılı uçağı ile saat 06.45'te New York John F. Kennedy Havalimanı'na seyahat eden yolcular 102 günlük yasağın son bulmasından memnun olduklarını söyledi. 
 
Yolcular ve eşyaları son kontrol noktasında patlayıcı iz dedektörleri ile sıkı kontrolden geçtiler.ABD'ye yapılan uçuşlara getirilen elektronik aletlere yönelik kısıtlama sonrası Atatürk Havalimanı güvenliğinde kullanılmak üzere yeni güvenlik cihazların satın alınmasına hız verildi. 
 
ABD'ye uçuşlarda kabin bagajlarının kontrol edilmesi için, 3 boyutlu görüntü alınmasını sağlayan ABD üretimi 2 tomoğrafi cihazı tarayıcı olarak kullanılmaya başlandı.Bu cihazlara ek olarak kısa bir süre sonra 2 boyutlu görüntü veren x-ray tabanlı "Hi-Scan 60-40 Atix" cihazlarından da 2'si yurt dışından getirilecek. Bunun yanısıra Atatürk Havalimanı için satın alınan İngiliz üretimi 10 vücut tarayıcı da yakında kullanılmaya başlanacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Atatürk Havalimanı için satın alınan yeni güvenlik cihazlarının maliyetinin 10 milyon dolar(36 milyon TL) olduğu öğrenildi.
 

05-07-2017 03:59

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Ismo
09-07-2017 18:33
Lap Top yasağının maliyeti
36 milyon mu insan hayatimi daha önemli? haber mi bu! elini kolunu sallayanin havaalanlarinda cirit attigi bir yerde bu degil, buna ne sebep oldu o haber olmali
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar