23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
4 Yorum | Yorumlar
BAKAN ZEYBEKÇİ : BOOKİNG COM'A YAPMALARI GEREKENLERİ SÖYLEDİK
Türkiye'de faaliyeti yasaklanan Booking Com yetkilileri ile yaptıkları görüşmeyi anlatan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 'Yapılması gerekenleri söyledik' dedi

 

 
 
Türkiye’deki otellere Türkiye’den rezervasyon yapılması yasaklanan Booking Com sitesi yetkili ile geçtiğimiz günlerde görüşen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi görüşmede Booking Com yetkililerine Türkiye’de faaliyet gösterebilmeleri için yapmaları gerekenleri söylediğini aktardı.
 
Konuyla ilgili olarak CNN Türk’ün sorularını yanıtlayan Zeybekçi, kendileri ile görüşmemizde Türkiye’de faaliyet gösterebilmeleri için Türkiye’de vergiye tabi bir şirket olmaları ve yaptıkları iş için fatura kesmeleri gerektiğini söyledim” dedi.
 
Zeybekçi mahkeme kararıyla kapatılan sistemin açılması için yapılması gerekenleri anlattığı Booking Com yetkililerinin konuyla ilglii olarak önümüzdeki günlerde yanıt vereceklerini söyledi.
 

11-07-2017 06:57

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
16-07-2017 09:25
Vergi olayı
Çifte vergilendirme önleme anlaşması diye bir şey var.Firma merkezi nerdeyse vergisini orda verir.Dubai de iş yapan Türk firması vergisini burda verir orda değil.Tek problem Türsabın booking.com dan istediği aidatı alamaması.Neyseki yurt dışndan rezervasyonlara açıkta bir sürü pansiyon bu sayede boş kalmadı.
13-07-2017 05:43
bookıng mantıgı
Devlet haksız vergi peşinde değil burda ki bir faaliyetten gelir elde edersen vergisini verirsin. o şirkette çalışan zaten bu ülkede vergi verenlerin sayesinde burada faaliyette bulunup kar ediyor ister parka gider ister sinemaya ne yaparsa yapsın bu nasıl mantık Volkan Aydoğdu.bırakalım kazansınlar ama vergi vermesinler mi sen Amerika da bunu yapabilirmisin burası müstemleke mi?
Hamburglu
12-07-2017 12:40
BOOKING COM A SÖYLENDI
Bakan Zeybekci,Booking Coma yapmalari gerekenleri söylemistir.Fakat Booking Com Önümüzdeki günlerde yanit verecegini tahmin etmiyorum.Cünkü Vergiyi verenler Oteller olmalidir.Booking Com un Türkiyede bir Sirket kurmasi söz konusu olmaz.
12-07-2017 00:21
Verginin Mantigi
Bugunun dunyasi dunun kanunlariyla yonetilemez. Turkiye maalesef kanun koyuculukta da geride kaliyor. Verginin amaci toplandigi halk kitlelerine hizmet olarak geri donmesi esasina dayanir. Eger ben hic kullanmayacagim bir hizmetin vergisini vermeye zorlaniyorsam bunu sorgularim. Booking.comun hic bir calisani bile booking.com tan tahsil edilemek istenen vergilerin faydasini goremeyecek ve kullanamayacaklar. Istanbulda arac kullanmayacak veya vergilerle yapilan bir cocuk parkina gitmeyecek. Dahasi booking.com gelir elde etmesi icin bu yatirmlari kullanmasi bile gerekmiyor. O yuzden ortada vergiye tabi bir gelir yok. Devlet haksiz kazanc pesinde.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar