23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
HAKSIZ REKLAMASYONA KARŞI AKTOB-ABTA İŞBİRLİĞİ BAŞLADI
AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'nın yaptığı başvuru üzerine ABTA konuyla ilgili çalışmalarını anlatıp uyarılarını içeren yazıyı üyelere gönderdi

 

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşlemeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı, özellikle İngiltere’den gelen turistler arasında son dönemde artan haksız reklamasyonlara karşı İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) ile yaptıkları görüşmelerin ilk sonuçlarını almaya başladıklarını söyledi.
 
AKTOB Başkanı ABTA ile yaptığı görüşmelerden sonra başlatılan işbirliği çalışmaları kapsamında ABTA’nın aldığı önlemleri içeren bir yazı aldıklarını bu yazıyı bütün üyelere duyurduklarını söyledi.
 
 
Yağcı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
Müşteri memnuniyeti, kalite ve fiyat dengesinin en yüksek rekabet aracı olduğu Türkiye konaklama sektörü, son zamanlarda sıklıkla midesel hastalıklar kaynaklı reklamasyon bildirimleri ile karşı karşıya kalıyor.
 
TÜROFED ile ortak çalışma yaparak , tur operatörleri ile kurduğumuz temaslar neticesinde gelen yanıtları üyelerimle paylaştık.
Ayrıca; sahte hastalık iddiaları nedeni ile açılan davalara ilişkin olarak, İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından İngiliz turistlere yönelik uyarı da yayınlanmıştı. 
 
Tüm bunlara ilaveten, konunun İngiltere tur operatörleri tarafından gündem oluşturması nedeni ile İngiltere Seyahat Acentaları Birliği ( ABTA) ile iletişime geçtik.
 
ABTA Başkanı Mark Tanzer bu konuda AKTOB ile işbirliği içinde olacaklarını belirterek yaptıkları çalışmaları içeren bir yazı gönderdi.
Yazıda, gıda kaynaklı hastalık iddialarının Türkiye harici diğer ülkelerde de ciddi artış gösterdiği, bu hastalık iddialarının haklı olmadığı, Bu konunun hukuk firmaları tarafından bir kazanç aracına dönüştüğü, bu durumun düzelmesi için İngiltere yasalarında var olan bir boşluğun doldurulması gerektiği, ABTA'nın oluşan bu duruma karşı "Stop Sickness Scams " kampanyası başlattığı, bu kampanyanın amacının; yasadaki boşluğu doldurup, hukuk firmalarının "iddiaları" kâr yapma aracı kullanmasının önüne geçilmesini sağlamak ve İngiltere vatandaşlarına sahte hastalık iddialarının bir suç olduğunun farkındalığını yaratmak olduğu belirtiliyor.
Yazıda ayrıca sorunun çözümünde ABTA üyeleri ile otellerin yakın çalışması gerektiği belirtiliyor.
 

13-07-2017 02:30

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar