23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
ÇAVUŞOĞLU ÇİN'DEN TURİST HEDEFİNİ 3'E KATLADI
Çin'de mevkidaşı ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ' Her yıl yurt dışına çıkan 100 milyon Çinli turistin 3 milyonunun Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz' dedi.

 

Çin’in Varyag adlı büyük gemisinin İstanbul Boğazı’ndan  geçişinhi izin verilmdiği 2001’den beri Türkiye’nin Çinden 1 milyon turist beklediği yıllardır söyleniyor
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Çin’den turist beklentisi hedefini üçe katladı.
Çin’in başkenti Pekin’de mevkidaşı Vang Yi ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Her yıl yurt dışına çıkan 100 milyon Çinli
turistin 3 milyonunun Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz” dedi.
 
Çin'e yönelik olumsuz faaliyete izin vermeyiz
 
Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Çavuşoğlu 'nu Başkent Pekin'deki Devlet Konukevi'nde ağırladı. 
Turizm, enerji, ulaşım, güvenlik, uluslararası örgütlere ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Çin politikasına en büyük destek veren ülkelerden biri olduğunu söyleyerek, "Çin'in güvenliğini kendi güvenliğimiz gibi görüyoruz. Gerek ülkemizde gerek bölgemizde Çin'e yönelik hiçbir olumsuz faaliyete izin vermiyoruz" dedi. 
 
Çin'de Türkiye yılı
 
“Her yıl yurt dışına çıkan 100 milyon Çinli turistin 3 milyonunun Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz” diyen Çavuşoğlu . iki ülke arasında iş birliğinin arttığını turizm alanında da iş birliğinin artacağını belirterek "Çinli turist sayısının artmasını umuyoruz. Her yıl yurt dışına çıkan 100 milyon turistin 3 milyonunun Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 
Bakan Çavuşoğlu, Çin'de 2018'in 'Türkiye Turizm Yılı" ilan edildiğini hatırlatarak, bu kapsamda 2018'in hazırlıklarının da birlikte yürütüldüğünü dile getirdi.
 

04-08-2017 10:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar