23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
İŞTE 24 OTELİ İLE YENİ TURİZM BÖLGESİ
İstanbul'un yeni turizm aksı olarak öne çıkan Taksim Talimhane'nin alt tarafı, Pangaltı-Dolapdere-Piyalepaşa hattında 24 yeni otel yapılıyor.

 

İstanbul Taksim  Talimhane bölgesine rakip geliyor. Yeni rakip son üç yılda yapılan ve yapımı devam eden otel projeleriyle birlikte bölgede 24 yeni otelin olduğu Pangaltıa-Piyalepeşe bölgesi.
 
Ekonomi Dergisi Ekonomist’ten Levent Gökmen'nin haberine göre  Crown Plaza'dan Ramada Plaza Hotel'e, DoubleTree By Hilton'dan BlueWay'a kadar birçok markanın faaliyet gösterdiği bölge, Taksim ve Şişli bölgesine yakınlığıyla öne çıkıyor. 
Pangaltı-Dolapdere-Piyalepaşa hattı, bundan beş vıl öncesine kadar araba tamircileri ve vitrin mankenlerinin sıra sıra dizildiği eski metruk bir görüntüye sahipti. Taksim ve Şişli gibi İstanbul'un iş yaşamının hareketli olduğu bölgelerine yakınlığıyla öne çıkan hatta ilk olarak 6-7 yıl önce Crown Plaza ve Ramada Plaza otelleri açıldı. Yabancı zincirlerin boy göstermeye başlamasıyla birlikte yerli yatırımcılar da bu hatta ilgi duymaya başladı. Yabancı zincirlere ek olarak son üç yılda hızlı bir yatırım yarışının yaşandığı hatta faaliyete geçen, inşaatı süren ve planlama aşamasında 24 otel bulunuyor. 
 
Bu oteller 5 yıldızlı, 4 yıldızlı ve apart otellerden oluşuyor. Günümüzde otel yolu haline gelen bölge, bu gelişimiyle şimdiden Talimhane'ye rakip olmuş durumda. 
 
Taksim'in otel vahası olarak bilinen Talimhane'ye vürüme mesafesinde konumlanıyor. İnşaatı tamamlanma aşamasına gelen 5 yıldızlı 264 oda kapasiteli Burla Seba projesi, geçtiğimiz yıl açılan DoubleTree By Hilton, Dora İstanbul Otel, Naz City Otel, Blueway Hotel, Rose Garden da bölgede faaliyet gösteriyor. 
 
Polat Holding tarafından inşaatı sürdürülen ve bölgenin en prestijli projesi olan Piyalepaşa İstanbul projesinin fonksiyonlarından birini de otel oluşturacak. 
 

06-08-2017 10:34

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar