23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
GURBETÇİ TATİLCİ SAYISI ARTIYOR
Yurtdışında yaşayan, memleket ve akraba ziyaretlerinin dışında da tatil için Türkiye'yi tercih eden Türk vatandaşlarının sayısı, geçen yıla göre yüzde 14 arttı..
Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde oturan gurbetçilerden tatil için Antalya’ya  gelenler bu yıl geçen yıla göre yüzde 14 arttı.
 
Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre yılbaşından Temmuz ayı sonu itibariyle, yurtdışında yaşayan 284 bin 336 Türk tatil için Antalya'ya geldi. 
 
Bu rakam 236 bin 183 kişinin geldiği 2014'e göre yüzde 17,254 bin 421 kişinin geldiği 2015'e göre de yüzde 11 oranında artış gösterdi.
 
 
 5 milyonluk bir kitle
 
Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarında Antalya ve sahil kentlerinde tatil yapma anlayışı geliştiğini belirterek, Avrupa'da 5 milyon civarında Türk uyruklu kişinin olduğuna işaret etti.
Osman Ayık, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Antalya ve sahil kentlerindeki tatil kültürünün gelişmeye başladığını söyledi.
 

06-08-2017 10:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar