23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
İSPARTA'DA MERMER OCAĞINA KARŞI İMZA KAMPANYASI
İsparta'nın Çukurca Köyü'ne 700 metre, Kesme Köyü'ne de 2 kilometre uzaklıkta olan taş ocağı sahasına karşı change.org'da imza kampanyası başlatıldı.

 

Mermer ocağına karşı imza kampanyası İsparta'nın Sütçüler llçesi'ndeki, Türkiye'nin ikinci uzun kültür rotası St. Paul Yolu üzerinde yer alan Çukurca Köyü'nde jeolojik park yapılması gereken kaya oluşumlarını yok edecek mermer ocağı ruhsatının iptali için imza kampanyası başlatıldı İsparta'nın Çukurca Köyü'ne 700 metre, Kesme Köyü'ne de 2 kilometre uzaklıkta olan taş ocağı sahasına karşı change.org'da imza kampanyası başlatıldı.

 İmza Kampanyasını başlatan Kesme Köyü sakinleri , "Kesme Köyü Mevkii'ne yapılması planlanan ve onayı alınan mermer ocağının doğaya büyük ölçüde zarar vereceğinden dolayı yapılmasını istemiyoruz. Turizm alanında doğa katliamına izin verilmemesi için bütün yetkililere sesleniyoruz. Doğacak bütün zarar sizin sorumluluğunuzdadır" dedler. ÇED SÜRECİ BAŞLADI Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İsparta Valiliği. İsparta Belediyesi. Sütçüler Belediyesi. Orman işletme Müdürlüğü ve Orman Bakanlığı na seslenilen kampanyada. "Köyümüzde mermer ocağı istemiyoruz. Doğa katliamına son verilsin" çağrısı yapıldı.


07-08-2017 11:15

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar