23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
AFET NEDENİYLE KULLANILMAYAN OTEL PARALARI İADE EDİLECEK
Bodrum'daki deprem, İstanbul'daki sel ve dolu nedeniyle tatili kesilen ya da geç başlayan, gitmediği günün parasını geri alabilecek...

 

 
Bodrum’da yaşanan deprem ile İstanbul'da meydana gelen sel ve dolu, tatilciyi de mağdur etti. Bazı tatilciler, önceden parasını ödediği tatilini, doğal afetler nedeniyle ya yarım bıraktı ya da geç başlattı. 
 
Tatilciler ile oteller bu konuda tartışma yaşarken, tüketici hakem heyetlerine son dönemde bu yönde başvurular arttı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, deprem ve selin "mücbir sebep" kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, mevzuata göre konaklama yapılamayan günlerin parasının tüketiciye iade edilmesi gerektiğine dikkat çekti. 
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, konuya yönelik 2015 yılında yayımlanan Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne göre, artık "mücbir sebep" hallerinde ücret iadesinin yapılması gerektiğine dikkat çekerek deprem ve dolunun da mücbir sebep kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Yetkililer, tüketicinin, mücbir sebep nedeniyle tatili eksik yaptığı günlerin parasını da iade alabileceğine işaret etti. 
 

09-08-2017 08:01

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar