23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara




Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri





Haber Detayı
KÖYLÜ KADINLAR TURİZMCİ OLDU
Tekirdağ Malkara'daki tarihi harabe bina restore edilerek kurulan Yöresel Ürünler Tanıtım Evini işleten köylü kadınlar, organik ürünlerle turizme katkı sağlıyor....

 

 
Malkara ilçesine bağlı Elmalı Mahallesinde yetişen organik yöresel ürünleri tüketicisine ulaştıran köylü kadınlar, yöreye gelen turistlere evlerinde hazırladıkları doğal ürünlerle kahvaltı hizmeti veriyor.
 
Elmalılı kadınlar, kavanoz ve torba ile ambalajlayarak satışa sundukları salça, reçel, bulgur, ev makarnası, turşu, kurutulmuş yiyecekler, çeşitli baharatlar, köy yumurtaları ve ıhlamur ile yöresel turizme katkı sağlıyor.
 
Yöresel Ürünler Tanıtım Evini işletenlerden Elmalı Mahallesi Muhtar Hasan Çinko'nun eşi Sebahat Çinko, " Burayı işletmeye 20 Mayıs'ta başladık, müşteriler yavaş yavaş gelmeye başladı. Burada 6 kadın bir araya gelerek bu işi yapıyoruz. Yeni başladık yavaş yavaş işlerimiz açılmaya başladı. Kendi evlerimizde yaptığımız ve köyde yetiştirdiğimiz doğal ürünlerden hazırladığımız kahvaltılık malzemeleri burada açık büfe kahvaltıyı 20 TL'den veriyoruz" dedi.
 
 Yöresel Ürünler Tanıtım Evi hak kında bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ise, binayı restore ederek turizme kazandırdıklarını söyledi.
 
Belediye olarak tamamen işletilebilir halde köylü kadınlarımıza teslim ettik. İşletmesi, gelir ve giderler onlara ait." diye konuştu.
 

09-08-2017 08:07

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar