19.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
FOUR SEASONS, YUNANİSTAN PAZARINA DOĞUŞ İLE GİRECEK
Doğuş Grubu'nun patronu Ferit Şahenk, uluslararası markalardan Four Seasons markasını Yunanistan'a, Hyatt'ı ise Hırvatistan'a ilk kez getiriyor.
Yurtdışında turizm yatırımlarına devam eden Doğuş Grubu, uluslararası markaları Avrupa'nın farklı ülkelerine ilk kez götürüyor. 
 
Dünya gazetesinden Kerim Ülker'in haberine göre, Doğuş, uluslararası markalardan Four Seasons markasını Yunanistan'a, Hyatt'ı ise Hırvatistan'a getiriyor. 
 
Hırvatistan’da yat limanı ve yeme- içme alanı dışında otelcilik yatırımlarına soyunan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, Zadar kentinde Hyatt Regency Zadar Maraska adıyla bir otel açıyor. Otel 2019’da hizmete girecek. 
 
Şahenk, Türk turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Yunanistan’da da bir diğer uluslararası otel zinciri markası ile yatırıma hazırlanıyor.
 
Dünyanın en büyük otelcilik zincirlerinden Four Seasons, Yunanistan’a ilk kez girecek. Four Seasons’ın internet sitesinde bununla ilgili 6 Eylül’de bir açıklama yer aldı. Açıklama yeni otelin Yunanistan’ın başkenti Atina’nın en görkemli parçası olarak kabul edilen ‘Astir Palace Resort Vuliagmeni’de açılacağı yönünde.
 
Astir Palace olarak kamuoyunda adlandırılan bu projeyi 400 milyon euro ile Arap ortaklı AGC Jermyn Sreet Real Estate Fund IV LP aldı. Konsorsiyumda Türkiye’den Doğuş Grubu da yer alıyor.
 
"Yıllardır Yunanistan’a ilgi duyuyorduk"
 
Four Seasons’tan yapılan açıklamada bu yatırımla ilk kez Yunanistan’a yatırım yapılacağı açıklanırken tesisin 2018 ilkbaharında açılacağı kaydediliyor. Four Seasons’ın CEO’su J. Allen Smith, Avrupa’nın en popüler seyahat noktalarından biri olan Yunanistan’a uzun zamandır ilgi duyduklarını ifade ediyor. Smith, “Astir Palace Vouliagmeni SA ile ortaklaşa bu önemli pazara girmekten memnuniyet duyuyoruz” diyor.
 

11-09-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar