19.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
KASIRGA SEYAHAT SİGORTASINA DOĞRU YÖN DEĞİŞTİRDİ!
Amerika turizminde bir yandan can derdi yaşanırken bir yandan da sigorta konusu 5 şiddetinde tartışılıyor.
Amerika, yaklaşık 100 yıldan bu yana ilk kez yıkım şiddeti 5 olan bir kasırga tarafından vurulma riskini yaşıyor. Tam da yaz mevsiminin en hareketli zamanında üstelik de daha fazla sahilleri, turistik merkezleri vuruyor gibi görünüyor bu kasırga.
Elbette bu tür kasırgalar her zaman yaşanmıyor. Ancak yapılan bir seyahat planının kasırga yüzünden bozulması durumunda sigorta neyi ne kadar karşılayacak?
 
Sigorta şirketlerinin bazıları bu hengamede sessiz kalırken, bir kısmı atak davranarak seyahat planı bozulan sigortalıların haklarını seslendiriyorlar.
 
Bazı sigorta firmaları, "seyahat sigortası poliçemiz Irma'yı kapsamaz" şeklinde açıklama yaparken bir kısmı ise bu durumu fırsata çevirme düşüncesiyle, "Sigortanız tam da bu tür felaket durumlarında sizi korumak için tasarlandı!" anlamında reklamlarla çıkış yapıyor. Ama yararlanmak için seyahat planınızın tam ortasında kasırgaya yakalanmış olmalısınız demeyi de ihmal etmiyorlar.
Ya da "seyahat ettiğiniz cruise gemisi kasırga nedeniyle rotasını benzer değerde başka bir rotaya çevirirse herhangi bir tazminat talebinde bulunamazsınız" gibi hafifletici durumları hatırlatıyorlar.
 
Öte yandan Amerika'daki etkin sitelerden biri olan seyahat sigortası karşılaştırma web sitesi SquareMouth, ise "bir gezginin Irma ile ilgili zararlarının karşılanabilmesi için, 30 Ağustos'ta veya daha önce, yani kasırgaya Irma adının verilmesinden önce poliçesini satın almış olması gerekir!" şeklinde  net bir açıklama yayınlıyor.
 
Seyahat sektöründe, kasırga bir anda fiili sektörü kara kara düşündürüken aynı zamanda sigorta olgusunu tartışma alanının merkezine oturtuyor.
Amerika turizminde bir yandan can derdi yaşanırken bir yandan da sigorta konusu 5 şiddetinde tartışılıyor. 
Ne de olsa mal canın yongası!
TurizmGazetesi - Bülent Çelik/ Özel Haber

11-09-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar