19.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
'ÇİN'DEN BU YIL 200 BİN TURİST BEKLİYORUZ HEDEFİMİZ 1 MİLYON'
UNWTO 22. Genel Kurulu için Çin'e giden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Çin Kültür Bakan Luo Şugang ile bir araya geldi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, kısa adı UNWTO olan Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nüan 22. Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği  Çin'in başkenti Pekin’de Çin Kültür Bakan Luo Şugang ile bir araya geldi.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu yıl sonuna kadar 200 bin Çinli turistin Türkiye'yi ziyaret etmesini beklediklerini söyleyerek "Fakat bu rakam yeterli değil, bu sayının bir milyon olmasını istiyoruz" dedi.
 
 
Kurtulmuş ile Çin Kültür Bakan Luo Şugang’un Kültür Bakanlığı konutunda yapılan görüşmede, Çin ve Türkiye arasındaki ilişkileri ve iş birliğini güçlendirmek için güçlü bir irade olduğu bildirildi.
 
Kurtulmuş, "Turizm alanında iş birliklerimizi güçlendirmeliyiz. İki ülke arasındaki tüm ilişkileri daha da geliştirecek yumuşak güç, kültür ve turizm alanıdır. Çin'de gelecek yılın 'Türkiye Turizm Yılı' olarak ilan edilmesi Kültür ve Turizm Bakanlığının en önemli projesidir" dedi.
 
Bakan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteklediği "Türk-Çin Üniversitesi"nin kurulmasının büyük önem taşıdığını dile getirerek iki bakanlığın bu konu üzerinde hassasiyetle durması gerektiğini söyledi.
 
Bu yıl 200 bin hedef bir milyon Çinli turist
 
Bu yıl sonunda 200 bin Çinli turistin Türkiye'yi ziyaret etmesini beklediklerini kaydeden Numan Kurtulmuş, "Fakat bu rakam yeterli değil, bu sayının bir milyon olmasını istiyoruz. Özellikle Çin ve Türkiye turizm operatörleri arasındaki iş birliğinin artırılmasını istiyoruz. Türkiye’deki Konfüçyüs Enstitüsü ve Çin'deki Yunus Emre Enstitüsü iki ülke arasındaki hatları yakınlaştırma açısından iyi bir fırsat" dedi.
 

12-09-2017 09:38

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar