20.08.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TÜRKİYE'NİN SEÇİLMEDİĞİ UNWTO YÖNETİMİNE YUNANİSTAN GİRDİ
10 ülkenin aday olduğu Dünya Turizm Örgütü İcra Komitesi Avrupa bölge temsilciliğine aday olan Türkiye yeterli oyu alamazken, Yunanistan, Litvanya, Rusya, Romanya ve Azerbaycan yönetime seçildi...

 

Çin’in  Chengdu şehrinde yapılan kısa adı UNWTO olan Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün 22. Genel Kurulu’nda yapılan İcra Kurulu seçimleri için adaylığını koyan Türkiye yeterli oyu alamazken Yunanistan yönetime girdi.
 
UNWTO  Yürütme Kurulu (Executive Council)' için aralarında Türkiye'nin de olduğu 10 ülke aday oldu. 5 ülkenin seçildiği UNWTO Yürütme Kurulu için yapılan seçimlerde  en çok oyu alan 5 ülke seçiliyor. Türkiye yeterli oyu alamadığı için yönetime giremedi.
 
Türkiye 1975'te kurulan UNWTO’nun kurucu üyelerinden biridir.
 
2018–2021’de dört yıllık dönem için görev yapacak UNWTO İcra Komitesi’ne ilk kez seçilen Yunanistan’ın yanı sıra Litvanya, Rusya, Romanya ve Azerbaycan girdi.
 
 
Bakan Kurtulmuş adaylığımızı Büyükelçilere  açıklamıştı
 
UNWTO 22. Genel Kurulu’na katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 23 Ağustos’ta Ankara Palas Devlet Konukevi'nde UNWTO Avrupa Bölgesel Komisyonu'na üye ülkelerin büyükelçi ve temsilcileriyle bir araya gelerek, UNWTO 22. Genel Kurulu'nda 2018-2021 Dönemi Yürütme Konseyi Seçimleri için Türkiye'nin Avrupa Bölgesi'nden adayı olduğunu açıklamıştı.
 
Bakan Kurtulmuş, UNWTO Yürütme Konseyi üyeliği için 22. Genel Kurul’da oylama yapılacağını, belirterek şunları söylemişti:
 
“Türkiye’nin turizm politikalarıyla Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütünün politikaları da örtüşüyor. Türkiye olarak Avrupa Bölgesi'nden BMDTÖ Yürütme Konseyi üyeliği için adayız. Ülkemizin yürütme konseyi üyeliğini kazanması, Türkiye turizminin gelişmesi ve Türkiye'nin turizm dilini kullanarak uluslararası alanda etkinliğinin artırılması bakımından önemli bir adım olacaktır. Biz, hem karşılıklı BM Dünya Turizm Örgütüne yapacağımız hem de bu örgütün yürütme kurulu üyeliği vasıtasıyla Türkiye'nin bölge barışına yapacağı katkılar dolayısıyla bu üyeliği önemsiyoruz. Türkiye, Dünya Turizm Örgütü'ne çok önemli katkılar yapabilecek bir ülkedir. Bu çerçevede, 10-16 Eylül tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapılacak olan toplantılarda Avrupa Bölgesi'nden aday olduğumuzu ifade etmek isterim. Sizlerin değerli desteklerine, katkılarına ihtiyacımız olduğunu da ifade ederim." 
 

14-09-2017 01:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
16-09-2017 16:48
BİR ZAMANLAR
Dünya Turizm Örgütünün kurucu üyesi olarak İstanbulda yapılan TURİZMDE ETİK İLKLER VE DÜNYA TURİZM GÜNÜ Kararlarının alındığı toplantıları hatırlıyorum. Müsteşarlarımız Mukadder SEZGİN Mustafa TÜRKMENin Madrid Müşavirimiz Genel Müdür Aydın KEZERin ülkemizi başarıyla temsil ettiği günleri Genel Kurulda ses getiren çalışmalarından sonra bugünün takdirini Turizm Tarihimizin sayfalarına bırakıyorum.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar