23.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Haber Detayı
GÖK GLOBAL'DEN AÇIKLAMA : FETÖ HAKKINDA MÜŞTEKİYİZ
turizmgazetesi'nde yayınlanan, 'Kadir Topbaş'ın istifası ve turizmle ilgili ilginç bir olay' başlıklı haberde adı geçenlerden Gök Global adına Ömer Gündoğdu açıklama yaptı.

 

turizmgazetesi’nde yayınlanan, “Kadir Topbaş’ın istifası ve turizmle ilgili ilginç bir olay” başlıklı haberde adı geçenlerden Gök Global adına Ömer Gündoğdu noterden gönderdiği yazıda, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak kendisinin FETÖ ile ilgili olarak İstanbul 13. Ağır Ceza Müahkevmesi’nin 2015/371 E sayılı dosyada müşteki olduğunu söyledi. 
 
CEVAP VE DÜZELTME METNİ
 
Müvekkillerimiz Ömer Gündoğdu ve Gök Global Turizm ve Seyahat Ltd. Şti.’nin de (“Gök Global”) isimleri zikredilerek, 28.09.2017 tarihinde www.turizmgazetesi.com sitesinde yer alan ve asılsız itham ve isnatlar ile dolu içerik, Müvekkillerimizin ticari itibarına ve kişilik haklarına haksız bir saldırı teşkil etmektedir.
Cevap metnine konu içerikteki hususlar gerçeği ve fiili durumu asla yansıtmadığı gibi, senelerce FETÖ terör örgütü tarafından şahsı ve ticari hayatı hedef alınan Müvekkilimiz Ömer Gündoğdu ve Gök Globali itibarsızlaştırma, ticari rekabet dengesini Müvekkillerimiz aleyhinde bozma hedefi gütmektedir. FETÖ tarafından geçmişte Müvekkillerimiz aleyhinde asılsız isnatlar ile yürütülen karalama kampanyasının bugün farklı kişilerce ve farklı amaçlarla aynı hedefe yönelik olarak sürdürüldüğü gözlemlenmektedir.
Basit bir araştırma ile gerek Gök Global gerekse Ömer Gündoğdu’nun ticari geçmişi, yürüttüğü faaliyetler ve fiili durum hakkında bilgi sahibi olunabilecekken, Müvekkillerimizin zan altında bırakılacak şekilde FETÖ terör örgütü ve bağlantılı olduğu iddia edilen kişiler ile aynı haber içeriğinde isimlerinin zikredilmesi kötü niyetli bir tutumun yansıması olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca haber içeriği ile Müvekkillerimizin ticari hayatta rekabet içinde olduğu kişiler lehine de bir algı yaratılmasının amaçlandığı görülmektedir. Dolayısıyla ilgili içeriğin kamuoyunu aydınlatmaktan ziyade, toplum nezdinde yanlış ve taraflı bir yargı oluşturmak amacıyla kaleme alındığı açıktır.
Herhangi bir somut bilgi ve araştırmaya dayanmaksızın, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek suretiyle Müvekkillerimizi ve yürüttükleri faaliyetleri karalama amacı güderek hazırlanan “içerikteki itham ve ifadelerin gerçeği yansıtmadığını kamuoyunun bilgilerine sunar ve ilgili içeriğe yönelik her türlü hukuki başvuru hakkının saklı tutulduğunu bildiririz.

 


06-10-2017 12:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar