KORONA NEDENİYLE OTELLERE ÖDEME KONUSUNDA GÖZLER TUI'DE
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
KORONA NEDENİYLE OTELLERE ÖDEME KONUSUNDA GÖZLER TUI'DE
İspanya'da FTI'nin koronavirüs salgını nedeniyle, geçmişe dönük olanlar da dahil otellere ödeme yapmama kararının diğer tur operatörlerine örnek olup olmayacağı konusunda gözler TUI'ye çevrildi. TUI kararını borsadaki hisse senetlerine göre belirleyecek...

 

 
Alman tur operatörlerinden FTI bünyesindeki Meeting Point’in otellere gönderdiği yazı ile ocak-şubat dönemine ilişkin gerçekleşmiş hizmetlerden doğan borçlar dahil ödemeleri askıya aldığını bildirmesinin diğer tur operatörlerine nasıl yansıyacağı tartışılırken gözler TUI’ye döndü.
 
İspanya’daki oteller ve otelci dernekleri, TUI’nin takınacağı tutumun İspanya örneğinden çıkıp diğer ülkeleri de kapsayacağı için önemli olduğuna dikkat çekiyor
 
Bu arada Almanya’da sektör basınında konuyla ilgili çıkan haberlerde TUI’nin takınacağı tavrı şirketin borsada işlem gören hisse senetlerinin hangi karardan nasıl etkileneceğine göre karar vereceği, otellere ödemelerin dondurulması şeklinde bir açıklamanın borsada hisselerin daha da değer kaybetmesine neden olacağı için bu yola başvurmayabileceği savunuluyor.
 
Bu arada DER Touristik ve Jet2’nin bu konuda kararın ahlaki olup olmadığından önce şirketin durumuna göre olacağını söylüyor.
 
Otelci dernekleri konunun imzalanan kontratlardan yola çıkılarak hukuki alana taşınmadan taraflar arasında bulunacak ortak yol ile çözüme kavuşturulmasını istiyor.
 

30-03-2020 08:41

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar