TURA, TEPKİ ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI: 'TUR SATMIYORUZ, KUPON VERİYORUZ'
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TURA, TEPKİ ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPTI: 'TUR SATMIYORUZ, KUPON VERİYORUZ'
Koronavirüs salgını devam ederken 2023 yılı için ön ödemeli kampanya açan Tura Turizm, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. Açıklamada '2023 için tur satmıyor kupon veriyoruz' dendi....
 
 
Tura Turizm, üç yıl sonrasına (2023) tur satışına gelen tepkiler  üzerine açıklama yaptı.
 
Açıklamada önerilen sistemin kendilerine fon yaratma amaçlı olduğu bunu diğer acentelerin  de uygulaması önerilerek şöyle deniyor:
“Oluşturduğumuz kupon kampanyası eğer hukuki açıdan bir kısıtlaması yoksa TÜRSAB tarafından genişletilerek istihdam konusunda sıkıntı yaşayan turizm acentalarına fon yaratması için kullanılabilir. Böylece bu küresel kriz karşısında mevcut durumunu korumakta zorlanan acenta firmalarına destek sağlamış oluruz.”
 
"Sektöre canlılık getirmek istedik"
 
Tura Turizm Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Öner ve Tura Turizm Perakende İcra Kurulu Üyesi Ayşin Arca’nın yaptığı yazılı açıklamada “Evde Kal denildi çalışma denilmedi. Bizler evde oturup her şeyi de devletten mi bekleyeceğiz? Krizin geçmesini beklemek yerine kriz anında harekete geçtik. Her şeyi devletten beklemek yerine sektöre canlılık getirmek için girişimlerde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz” denilerek, kampanyanın sektörde anlaşılmadığı, “Tura Turizm mutfağından hiçbir zaman 199 Euro’ya tüm turlar ekstra olacak şekilde 7 gece 8 günlük turlar hazırlanmadığı” savunuluyor.
 
Tur değil indirim kuponu
 
Yazılı açıklamada Tura Turizm Perakende İcra Kurulu Üyesi Ayşin Arca konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:
 
“Geçtiğimiz hafta tüketicilerimize sunduğumuz kupon kampanyası tüketicilerin diledikleri kuponu satın alarak Haziran 2020 sonrasından 2023 yılı sonuna kadar diledikleri zaman ve destinasyonda kullanabilecekleri bir üründür. 
Herhangi bir tur programı değildir ve 2020 Haziran ayına kadar satışa sunulmamıştır. 
 
Burada sektörümüzde oluşan algının detaylı bilgilendirmelerimizin göz ardı edilmesinden kaynaklandığını düşünüyoruz.
 
Tura Turizm olarak 2023 yılı için hazırladığımız bir tur ya da bir paket bulunmamaktadır. 2022 yılı için de bulunmamaktadır. 
 
Tüketicimize tur değil indirim kuponu sunulmaktadır. Müşterilerimiz aldıkları kuponları 2023 yılının son ayına kadar istedikleri zaman kullanma hakkına sahip olacaklar. Sağladığımız indirim tutarı kullanılmak istenen tarihte var olacak olan turların ücretleri üzerinden sağlanacaktır.” 
 
Arca ne demişti
 
Tura Turizm Perakende İcra Kurulu Üyesi Ayşin Arca kampanyayı şöyle anlatmıştı:
“Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Birçok tur şirketi bu salgından sonra batma noktasına geldi. Tura Turizm olarak vatandaşımız evde otururken bu durumu nasıl aşabileceğimizi düşündük ve gerek tur firmaları gerekse uçak firmalarından önümüzdeki 3 yıl için fiyat aldık. İnsanlarımız karamsarlığa düşmesinler, gelecek tatil planlarını internet sitemizden ya da call center’lardan erken rezervasyon avantajları ile alabilsinler diye birçok çalışma gerçekleştirdik. Erken rezervasyon indiriminin yanı sıra kupon satışını hayata geçirdik. Tüm paket turlarda geçerli olacak 300, 500, 900 TL’lik kuponlar 2023 yılına kadar geçerli olup yüzde 30, 40, 50 oranında indirim sağlayacak.”
 

 


31-03-2020 07:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
CEYHUNBALCIMEHMET
31-03-2020 20:23
BİR TURAZEDE OLARAK
Ocak ayı ortasında Covid-19 küresel salgına dönüşmezden önce eşimle birlikte Japonya-Çin turu için para yatırmıştık. Salgın bu boyutlara varmazdan önce ama sözleşmede belirtilen süre sınırı içinde noter ihtarnamesiyle cayma kararımızı bildirdik. Ödemiş olduğumuz niceliğin çabucak ve sorunsuz geri ödenmesini beklerken bu yorumun yapılmasını kaçınılmaz kılan bir deneyim yaşadık. Bir Turazede olarak yaklaşık 2 aydır TURA turizmle yakın iletişim içinde olmak zorunda kaldım. Olmaz olsaydım. Bu süreçte insafsızlığın, vicdansızlığın ve mesleki etiksizliğin vardığı noktayı görünce hem cebimden alınan paraya yanarken hem de insanlığın ve turizmin TURA turizm aracılığıyla içine düşürüldüğü duruma üzüldüm. Üst düzeyde yöneticilerin bile doğruları saklamaya ve müşterileri oyalamaya odaklandığı 54 yıllık(!) turizm armadasıyla keşke yolum kesişmemiş olsaydı.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar