ALMANYA'DA İPTAL YERİNE DEVLET GARANTİLİ SEYAHAT KUPONU
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ALMANYA'DA İPTAL YERİNE DEVLET GARANTİLİ SEYAHAT KUPONU
Alman hükümetinin aldığı devlet garantili seyahat kuponu kararının pek çok turizm şirketini iflastan kurtaracağı, benzer kararın AB genelinde alınması için girişimlerde bulunulduğu belirtiliyor.
Turizmgazetesi- Korona virüsü salgınının tüm dünyada etkisi sürerken, salgından en çok ve an başta etkilenen turizm sektörünün korunması ve ayakta kalabilmesi için dünya genelinde çeşitli adımlar atılıyor, önlemler ve çözüm yolları üretiliyor. 
 
Avrupa seyahat pazarının lokomotif ülkesi Almanya’da da sektörün önemli bir destek talebine Alman hükümetinden olumlu yanıt geldi. Angela Merkel Hükümeti, ülkenin önde gelen meslek kuruluşu Alman Seyahat Birliği DRV’nin önerisini kabul ederek, tatil ve tüm seyahat rezervasyonlarının iptali yerine devlet destekli “kupon” verilmesi yönünde karar aldı. 
 
Alman hükümetinin açıkladığı karara göre, 8 Mart 2020 tarihinden önce yapılmış rezervasyonlar için tüketiciye 31 Aralık 2021 tarihine dek geçerli bir seyahat kuponu verilecek. Söz konusu seyahat kuponları, şirketlerin iflası ve benzeri durumlara karşı devlet garantili olacak. 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanılmayan kuponlar içinse iade garantisi verildiği açıklandı. 
 
Kararı son derece yerinde ve zamanında alınmış bir karar olarak değerlendiren DRV Başkanı Norbert Fiebig, böylece pek çok turizm şirketinin iflastan kurtulacağını söyledi. 
 
Alman hükümetinin bu kararı Avrupa çapında uygulanması için Avrupa Birliği’ne de önereceğine işaret eden Fiebig, AB’nin de bir an önce benzer bir karar almasını beklediklerini kaydetti. 
 

02-04-2020 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
FaikBayramoğlu
03-04-2020 14:09
ÇOK PRATİK BİR ÇÖZÜM
Hem öneriyi sunan DRV hem de Federal Almanya Hükümeti son derece efektif,süratli ve pratik bir çözüm üreterek seyahat acentalarının yüreğine su serpmişler.Benzer uygulamanın ülkemizde de yapılmasını umarım.Ayrıca henüz ödemesi yapılmamış ve fakat salgın nedeniyle iptal edilen seyahatler için de eminim ki bir çözüm üretmek mümkündür.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar