"İPTALLER BATIRIR, ERTELEME OLMALI "
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
"İPTALLER BATIRIR, ERTELEME OLMALI "
Jolly Tur Başkanı Mete Vardar, daha önce yapılmış rezervasyonların koronavirüs salgını nedeniyle ertelemek yerine iptaline yönelik düzenleme ciddi sorunlar yaratacağını konuyla ilgili yasada hızla değişiklik yapılması Gerektiğini söyledi.

 

Koronavirüs salgınının ilk ve ençok etkilediği sektörün turizm olduğunu uluslararası  alanda ilgili birim kurum ve kuruluşların yanında iktisatçılar da dile getiriyor.
 
Jolly tur başkanı Mete Vardar da koronavirüs’ün ençok etkilediği sektörün turizm turizmin de seyahat acenteleri olduğunu söyledi.
Vardar, katıldığı BloombergHT TV’deki programda turizmde yaşanan sorunlar ve alınan önlemleri değerlendirdi.
 
“Bu dönem ana problemlerimizden biri, misafirlerimizle bizi karşı karşıya getiren iadeler konusudur” diyen Vardar şunları söyledi:
 
“Bu konuyla ilgili TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve ekibiyle, hukuk birimiyle defalarca görüştük. Onlar da destek oluyorlar. Turizm
Bakanımızla da neredeyse her gün bir görüşme yapıyoruz. Konuyla ilgili niyetini biliyoruz. Bu konuyla ilgili çabasını da görüyoruz. 
 
Yalnız bu sabah başka bir televizyon kanalında kendisini dinledim. Ticaret Bakanlığı’na yönlendirmesi oldu bu konuyla ilgili.
 
Havayollarının sorunlarıyla Ulaştırma Bakanlığı ilgileniyor. 
 
Bizim seyahat acenteleri olarak beklentimiz de, sorunlarımızın çözümü için Turizm Bakanlığı’nın ön ayak olması, çaba göstermesidir. 
 
Bakanımızın bununla ilgili çabalarını elbette biliyorum. İnşallah kısa zamanda önlem alır. 
 
Çünkü biz aracı kurumuz. Biz misafirlerimizden aldığımız ücretleri; otellere, havayollarına ödedik. Ama misafirlerimiz bununla ilgili olarak, bizi sorumlu tutuyor. Bu konuyla ilgili hakikatten bir takım önlemler alınması lazım.
 
Yurt dışında, diğer ülkelerde özellikle seyahat acentalarıyla ilgili böyle çalışmalar yapılıyor. 
 
İnşallah Bakanımız, Maliye Bakanımız’ın da destekleriyle bu konuyla ilgili bir çözüm bulur. 
 
Bu zor dönemde, destek istiyoruz"
 

04-04-2020 12:20

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Zafer06
06-04-2020 15:59
Yerli turiste kaldınız
Bu yıl yerli turiste muhtaç kalacak otel sahipleri.Aşırı yüksek fiyatların daha aşağı çekilmesini, Kendi halkına biraz daha insaflı olmaya davet ediyorum tüm turizmcileri. 2018 de 2.500 tl tl olan otel, 2019 yılında 9.500 tl ücret istemişti.(aynı kişi sayısı, aynı gece sayısına rağmen)..En azından öğle yemeği kaldırılıp sabah kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde de konsept değişebilir düşüncesindeyim.
TamerCansever
04-04-2020 16:57
Yazık
Sayın Vardar en önemli konuya değinmiş durumda,Otelci olarak Acentaların bizlere ödedikleri peşin ödemeleri iade etmemizi talep ediyorlar,fakat birçok Otelciler bu aldıkları Nakit ve çekleri otellerinin daha iyi hizmet edebilmesi için tadilatlarına harcayan oldu.Bu öyle büyük bir sorun ki Acentalar kendileri direk misafirlerle muhatap oldukları için birinci derecede para iadeleriyle karşı karşıya kaldıkları gibi Acenta İmajlarıda misafirler tarafından sarsılmış oluyor.Tüm Dünya yı bırakın bir tarafa Kendimize bakalım asıl Türkiyemize Döviz akışı ve para akışının büyük bir bölümünü Turizm sağladığına göre bu konuda Bakanlığımızın daha agresif olması bu içinde bulunulan sorunun çözümü için Başkan dan destek almalıdır.Lütfen artık kendi şirketim değil tüm Camianın Otelcisi ,Acentacısı,Yan Sektör deki Tedarikçisiyle sorunlarımıza gerçekçi ve ivedilikli bir çözüm bekliyoruz.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar