TUI'DEN SONRA FTI'YE DE DEVLET GARANTİLİ KREDİ
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TUI'DEN SONRA FTI'YE DE DEVLET GARANTİLİ KREDİ
Almanya'da hükümet koronavirüs salgını karşısında zor durumda kalan seyahat endüstrisine yardımlarına devam ediyor. TUI'ye sağlanan 1.8 milyar Avroluk kredine sonra FTI'ye de devlet para yardımı yanında garantili kredi sağlanacak...
Almanya’da hükümet seyahat endüstrisine yardımlarını hızla uygulamaya koyuyor
Geçen hafta TUI’ye 1.8 milyar Avroluk devletten garantili destek kredisi verilmesi için bankaları talimat veren hükümet aynı şeyi şimdi de FTI için yapacak
 
Handelsblatt gazetesindeki habere göre koronavirüs salgınından dolayı operasyonlarına en az Nisan sonuna kadar ara veren FTI´ye hem federal hükümet, hem de Bavyera Eyaleti tarafından sağlanan bir kredi verilecek. Kredinin miktarı henüz belli değil.
 
TUI ve DER Touristik´ten sonra yılda 4.2 milyar ciro ile Almanya´nin 3ncü en büyük tur operatörü olan FTI, 16 Mart tarihinde devletten parasal yardım istemişti ve neden olarak operasyonların Nisan sonuna kadar geçici olarak durdurulduğunu ileri sürdü.
 
FTI tarafından paylaşılan bilgilere göre krediyi verecek olan Unicredit, krediye onayını verdi. Unicredit´in onay vermesi, kredi miktarının beşte biri için kefil olacağı için karar aşamasında önemli bir adım olarak görülüyor.
 
Handelsblatt haberine göre aynı zamanda FTI hissedarlarının kişisel servetlerinden de şirkete yeni paralar transfer edilecek. 
FTI´nin üçte ikisi Dietmar Gunz ve eşi Roula Jouny ve diğer üçte biri Mısırlı Samih Sawiris´e ait.
 

04-04-2020 12:38

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar