PE-TUR'UN HOLLANDA'LI AER TİCKET ORTAKLIĞI ONAYLANDI
28.05.2020
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
PE-TUR'UN HOLLANDA'LI AER TİCKET ORTAKLIĞI ONAYLANDI
Akdeniz Pe-Tur bünyesindeki BiletBank'ın Hollandalı AerTicket International Conso Holding ile ortaklığına Rekabet Kurumu'ndan onay çıktı...

 

BiletBank’a Hollandalı şirket ile ortaklığına izin çıktı.
 
Almanya'nın en büyük bağımsız B2B servis sağlayıcısı, merkezi Hollanda olan Aerticket, hava yolu şirketleri, seyahat acenteleri ve diğer servis sağlayıcılarla partner olan Aerticket International Akdeniz Pe-Tur bünyesindeki BiletBank'ın ortağı oldu.
 
AER Picasso Holdings LLC aracılığıyla Hollanda merkezli Aerticket’in BiletBank’a ortak olmasıyla ilgili anlaşma Rekabet Kurumu tarafınan onaylandı
 
1982’de Mustafa Oğuz Akdeniz tarafından kurulan Akdeniz Pe-Tur seyahat acentesi 1991 yılında IATA üyesi oldu. 2008 yılında ise Akdeniz Pe-Tur, online platform BiletBank markasını kurdu. Yüzde 100 Türk sermayesi ve Türk yazılım mühendisleri tarafından yaratılmış olan BiletBank, 150’den fazla çalışana sahip. Firma son olarak 2015’te yine bir turizm şirketi olan turna.com’u faaliyete geçirdi.
 
1988 yılında kurulan Aerticket ise Almanya’nın yanı sıra Avrupa’daki en büyük bağımsız uçak bileti satışı yapan şirketi olarak biliniyor. Aerticket, Almanya'da yaklaşık 8.000 bağımsız seyahat acentesiyle çalışıyor. Alman şirket, hisse alımını ise Aerticket International Conso Holding GmBH adlı firması aracılığıyla yaptı. 
 

05-04-2020 11:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar