19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Duyuru
2 Yorum | Yorumlar
BİR KEZ DAHA BANKA ASYA TÜRSAB İLİŞKİSİ ÜZERİNE
Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, 1972’de 1618 sayılı yasa ile seyahat acenteliği faaliyetlerini düzenlemek, seyahat acentelerinin hak ve çıkarlarını korumak amacıyla kuruldu.
 
Kurumun başında 1999’dan beri Başaran Ulusoy bulunuyor.
 
TÜRSAB bu dönemde meslek kuruluşu olmaktan çıkartılıp bir tür holdinge dönüştürüldü.
 
23 Aralık’ta TÜRSAB 23 Olağan Genel Kurulu yapılacak.
 
Genel Kurula gidilen süreçte meslek kuruluşunun holdinge dönüştürülmesi ve buradan hareketle mali konular tartışılıyor.
 
Bu nedenle TÜRSAB’a bağlı şirketler gündemde.
 
TÜRSAB’ın kurduğu şirketlerden biri de Turins adlı sigorta şirketidir.
 
Bu şirket diğerlerinden farklı.
 
Bu şirket FETÖ’nün finans merkezi Bank Asya’nın iştiraki olan Işık sigorta ile ortak kurulan şirkettir.
 
Bank Asya konusu son iki haftada iki önemli gelişme ile yeniden gündeme geldi.
 
Bunlardan biri Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın yaptığı açıklama diğeri de Bank Asya’nın iflası ile ilgilidir.
 
Buradan hareketle TÜRSAB Bank Asya ilişkilerine bir kez daha dikkat çekmek istiyoruz.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın, gazetecilerle bir araya geldiği sohbet sırasında  
söylediği "Bank Asya bizim ana kriterimiz " O bankaya para yatıran FETÖ üyesidir” açıklaması gazetelerin manşetlerinde yer aldı. 
 
Peki,
 
“ O bankaya para yatıran FETÖ üyesi” ise o banka ile ortak şirket kuranlara ne demeli?
 
Yapılan açıklamalar ve açılan dava dosyalarında Bank Asya’nın, melanet yuvası FETÖ’nün finans kaynağı olduğu belirtiliyor.
 
Nitekim iktidar da bu nedenle o bankaya el koydu. TMSF’ye geçen Bank Asya’nın iflası istendi.
 
Başaran Ulusoy, başında bulunduğu TÜRSAB’ın şirketi üzerinden Bank Asya iştiraki Işık Sigortası ile Turins adıyla ortak şirket kurdu. 
 
Bu şirket geçtiğimiz aylarda satıldı.
 
Başaran Ulusoy, Bank Asya ile ilişkisini, bir üyeye gönderdiği yazısındaki şu birkaç satır ile kendi ağzından şu şekilde anlatıyor:
 
"Birçok meslektaşım çok iyi hatırlayacaktır ki, sözlü ve yazılı şahsi kefaletimle pek çoğuna Bank Asya’dan teminat mektubu alma imkanını temin etmeye çalıştım. Kendisi de herhangi bir bankadan teminat mektubu alamadığı için bana müracaat etti ve kendisine de aynı şekilde yardımcı olarak Bank Asya’dan teminat mektubu almasını sağladım."
 
Bunu aktarırken, “FETÖ’nün turizm imamı kim” başlıklı yazımızda söylediğimizi bir kez daha yineliyoruz:
 
FETÖ’nün turizmdeki imamı Başaran Ulusoy değildir. 
 
O, FETÖ’cü de değildir.
 
O,'nun işi yalnız ‘Duygusal’lıktır.
 
Hani stand-upçı Cem Yılmaz’ın bir reklamda söylediği türden  ‘Duygusal’lık.
 
Şimdi soruyoruz:
 
Oturduğu evin sahibi ‘Kirayı buraya yatır’ dediği için o bankaya para yatıran, çalıştığı işveren maaşını oraya yatırdığı için maaşını oradan çeken kişilerden bazılarının tutuklandığı, bu nedenle birçok kişi hakkında araştırmalar yapıldığı medyada sıklıkla görülen haberlerden.  Bank Asya  ile böyle bir ilişki içinde olanlar hakkında hangi işlem yapıldı mı yapıldıysa da medyaya yansımadı.
 
O ilişkiler çerçevesinde;
 
Bank Asya iştiraki ile kurulan şirkete FETÖ’cü olarak bilinen biri, şirketin hissedarı yapıldı. 
 
Yetmedi  o kişi şirketin genel müdürlüğüne getirildi. 
 
O ekipten bir başkası da  meslek kuruluşuna danışman yapıldı.
 
Bütün bunlar Bank Asya’nın iştiraki Işık Sigorta ile kurulan ortaklık üzerinden yapıldı.
 
Gazeteler her gün kimi birinci sayfadan kimi sürmanşetten olmak üzere, televizyonlar ise gün içinde birkaç kez son dakika başlığı ile alt yazı olarak geçtikleri haberlerde FETÖ operasyonlarını duyuruyor.
 
Bu operasyonlardan melanet yuvası FETÖ’nün her alandaki örgütlenmeleri ve bu faaliyetlerine ilişkin haberleri okuyor, dinliyor, görüyoruz.
 
Peki, böylesine yaygın örgütlenmesi olan, her alanda çalışan FETÖ’nün turizmde olmadığı düşünülebilir mi?
 
Her alanda olduğu gibi FETÖ’nün turizmde de faaliyeti ve örgütlenmesi olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok.
 
Buna bağlı olarak diğer alanlarda olduğu gibi, turizmde de FETÖ’nün bir imamı olması kaçınılmazdır.
 
Onun için diyoruz ki; FETÖ’nün turizm sektöründeki faaliyeti araştırılmalı ve bu alandaki imamı bulunmalıdır.
 
Bu, ülkemizin yararına ve içine girilen sürecin gereği olduğu gibi, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi, ülkemizin aydınlık yüzü turizmdeki bu melanet yuvasının ortaya çıkartılarak hesap sorulması için şarttır.
 
Bank Asya’ya el konulmuş olması faaliyette iken yürüttüğü çalışmalar ve ilişkileri çözmeyi kolaylaştırdı.
 
Buradan hareketle diyoruz ki; TÜRSAB üzerinden Bank Asya iştiraki Işık Sigorta ile kurulan Turins adlı sigorta şirketinin kuruluşundan geçtiğimiz günlerde satılmasına kadar geçen süre içindeki işlem ve ilişkiler incelenmelidir.
 
Bank Asya TÜRSAB ilişkilerinin araştırılmasıyla, FETÖ’nün turizm imamını bulmaya giden yola girilebilir…

21-11-2017 12:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
EngelciRantçı
30-11-2017 08:59
Turizmin Önündeki 1 Numaralı Engel TURSAB
Turizmin önündeki 1 numaralı engel TURSAB'tır, sadece bir kaç tane zengin için çalışan kurum; taşımacıları, araç kiralayanları, ev, yazlık, villa kiralayanları, hatta projelerini göstermek isteyen inşaat şirketlerini, müteahhitleri bile mahkemeye veren, rant için onları ya sömürmeye yada bu sistemin dışına itmeye çalışan bir kurum. E Alma mazlumun ahını çıkacak aheste aheste, kendi zengin 3-5 kişiye turizm kazançlarının % 99unu bağladınız diğer küçük garibanları saf dışı ederek. Ama Booking.com sizin sonunuzu getirecek hiç merak etmeyin. Booking.com ve ona benzer sistemleri ben daha booking.com kurulmadan uygulamaya başlamıştım. Ama TURSABl'a baş edemediğim için vazgeçtim, neymiş üye olacakmışım TURSABa levha alacakmışım. Yahu Booking.com bir teknoloji şirketi, booking.comun işlerini yapabilmesi için bilişimcilere, bilgisayar mühendislerine, yazılımcıya ihtiyacı var, ne yapsın senin artist gıytırık turist rehberlerini? Evet Booking.Com Türkiyede hizmet vermesi için TURSABa üye olmalı, 30-40 BİN tl kayıt rant parası, yetmedi Turist rehberi istihdam etmesi lazım, hiç işine yaramayacağı bir adama aylık 3500 - 4000 tl masraf, yetmedi ENFORMASYON memuru istihdam etmen lazım, buda aylık nerden baksan 2000-3000 tl arası masraf, yani booking.com Türkiyede iş yapabilmesi için hiç yoktan kendilerine zerre fayda sağlamayacak 2 adam istihdam etmesi lazım ve yoktan aylık 6000-8000 tl arası rant ödeyecek. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde hiçbir şirkete hiçbir devlet senin faaliyet iş alanında sana katkı sağlamayacak bir elemanı istihdam etmeni zor koşmaz adama gülerler, Booking.Comda bunu ıslarla kabul etmiyor, çünkü dünyada yok böyle bir şey. E şimdi TURSAB affedersiniz Bodrum merkezde umumi tuvalet açan birinden dahi levha ister ona santaj yapar hale gelmiştir. Bunlar haram değilde nedir. Her Firavunun başına bir İsa Allah nasip edecek inşallah. Mahkemeye vererek haksız cezalar yazarak yazdırarak mallarına araçlarına el koyduğunuz o taşımacıların, küçük girişimcilerin, önüne engel olduğunuz turizm adına bir şeyler yapmaya çalışanların ahları çıkacak elbet.
Meslektaş
26-11-2017 17:26
Hac umre işi yapan cemaatçı acentalar
Cemaatçıların en kolay geliştiği yer hac ve umre organizasyonu.. Bu işi yapan cemaatçı acentaları birçok turizmci gayet iyi biliyor.Bu acentaların Türsab ile ilişkileri araştırılmalı ve destek alıp almadıkları ortaya konulmalıdır. Ancak o zaman gerçekler ortaya çıkabilir.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar