17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

PERSONELİN AĞZINDAN OTEL BİRİMLERİ ~ Tüm Yorumlar
yerindemasaj
11-03-2019 08:54
Masör
Bende bir masör olarak; 5 Yıldızlı otelde 2 yıl çalıştım. Gerçekten En büyük görev gece Müdüründedir... Sevgiler. yerindemasaj@hotmail.com
EmeklibirGeceMüdürüdaha
27-09-2018 13:33
Şaşkınım
Gece Müdürü deyince, 1 dk 2 dk 5 dk ... düşünmeniz gerekir. Gece Müdürü işin aslına bakarsanız, gecenin kralıdır. bütün otel, personel ve misafirler size emanettir. canlarından mallarından zevklerinden nazlarından, sorunlarından yiyecek içecek güvenlik hastalık veee hattaaaa ölümleri bile sizin sorumluluğunuzdadır. Personelin evdeki çocuğu karısı anne babası sizin sorununuzdur. Bütün otelin gündüz yapılan, yapılması gereken işleri departman departman ayrılıp, her birinin ayrı sorumlusu varken ve birbirlerinin işlerini anlamazken Gece Müdürü aşçısından, teknik işine, meydancısından, bahçe işlerine, muhasebesine, kat hizmetlerinden, insan kaynaklarına, hukuk işlerinden, belediye, itfaiye, hastane, elçilik v.s. ile ilgili prosedürlerin çoğunu bilmek ve çözüm üretebilecek kapasitede olmak zorundadır. Hatta bütün departmanların (kişisel değil) aylak, iş sevmez, insanlarla uğraşmayı yük olarak gören, problemler karşısında ne yapacağını bilemeyen veya çözemeyen, bunu da amirlerine göstermekten korkunca başından atan ve Gece Müdürü halleder nasıl olsa diyerek geceye bırakan uyanık bazı departman müdürleri sorumluları aslında bu Gece Müdürlerinin önemini çok iyi bilirler. Adsız kahraman ve iş bitirici Gece Müdürleri detaylıca dinlenmeli. Neler yaşıyorlar Neler görüyorlar Ne işler bitiriyorlar Ne tür problemlerle karşılaşıyorlar Yaşadıkları hukuksal olaylar Sorumluluk alanları ve yükümlülükleri nelerdir. Personelin evdeki çocuğu hastalanınca gecenin bir vakti o sorun için nasıl çözümler üretiyor, personelin yerini nasıl takviye ediyor Bir yabancı turist ölürse rahatsızlanırsa ne yapar gecenin bir vakti elektriklerde suda yemekte sıkıntı çıkarsa nasıl çözüm bulur denizde ya da havuzda birine bir şey olursa müdahale, ilk yardım ve tedavi sürecinde nasıl davranır sorumluluğu nedir .... Say say bitmez
Ege45
11-02-2018 22:43
Önce dürüstlük ve Kalite
bir büyük tatil köyünün Antalya ve muğla bölgesindeki tesislerinde farklı zamanlarda çalıştım görüyorum da herkes birşeyler söylemiş,bu şefler müdürler en kıral yerde yatarlar yer içerler ama altlarındaki personellerin barındığı yerde genellikle kötü koşullarda barınma vardır güya dertlerini dinlerler ama çözüm üretemezler çünkü olay işverende biter çünkü elemana sahip çıkılmaz nasılsa sezonluk denir ,eleman çığ gibi,işsiz çok,birisi olmazsa öbürü mantığı olduğu sürece turizmden bir halt olmaz,önce kafalar değişecek,çalıştırılan eleman düzgün seçilecek,insan gibi koşullarda barındırılacak,sosyal aktiviteleri olacak ki işlerini severek yapsınlar.
TERMAL
07-02-2018 20:48
Kaliteli bir iş
5 Yıldızlı bir tatil otelinde çalışıyorum; Gündüz 20 ye yakın müdür,şef var, misafir otel yorum sitelerinde memnuniyetsizlikleri çok sık görebiliriz; Gece tek Gece Müdürü var, bir sürü istekle memnuniyetsizlikle, olayla, sarhoşla uğraşılır, 10 yıldır Gece Müdürlüğü yapıyorum, misafir otel yorumlarında ne kendim ne de başka otellerdeki Gece Müdürü arkadaşlar adına memnuniyetsizlik eleştirisi okumadım; Nedeni: Gece Müdürü tek başına olduğu için fikir karmaşası olmaz, kendine güveni tamdır, tecrübeli bir yaştadır, güvendiği kimse olmadığı için her olaya çözüm odaklı bakar ve oteli koruyarak, misafir lehine çözüm bulmak zorundadır ve çözümü bulur.Gece Müdürsüz otel olmaz,Bu yazdıklarıma, hera rumuzlu arkadaşımın yazdıklarına katıldığımı da ifade edeyim.Severek yapana,insana değer verene, kaliteli, zevkli ve özgür bir iştir.saygılar.
muzzy
11-10-2013 16:27
aynen katılıyorum
zaten otelin yükü gece müdüründedir . tüm sorunlar gece çıkar genelde . akşam saat y ye kadar bekleyen müşteri akşam olunca huysuzlaşmaya başlar yok ben şunu isterim bunu isterim :) gece müdürü oteli tek başına yönetir gerekirse gece .
24-09-2013 06:29
Gece Müdürü
Ne güzel yazmış çizmişsiniz,Şarap garsonuna kadar unutmamışsınız...Gece Müdürlüğü neden aklınıza gelipte yazılıp çizilmedi acaba?Turizmde departmanların ardını toplayan,sarhoşu ile berduşu ile uğraşan kim?gece vukuat olunca departman amirimi geliyor ? Boş işler yapıyorsunuz,boşa yazıp çiziyorsunuz beyler...Bu sektör yürür ama Gece Müdürsüz yürümez... İşini dört dörtlük yapan meslektaşlarım için geçerlidir.
Diğer Haberler
Yorumlar