19.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


TRIP ADVISOR MI CILDIRDI İNSANLIK MI? ~ Tüm Yorumlar
GUESTRELATION
12-08-2018 12:12
ŞAŞIRDIK
Görevim gereği, sosyal medya ve yorum sitelerini de takip ediyor ve cevaplandırıyorum. Son derece kötü bir dille yazılmış bir yorumun sahibinin halen otelde konakladığını tespit ettik ve şikayetlerini düzeltebilmek ilgilenmek amacıyla kendisine ulaşmaya çalıştık,ancak kendisi görüşmek istemedi!!! Otelin Guest Relation departmanı var ve halen konaklıyorsun, madem şikayetlerin var düzeltilmesi için neden ilgili kişiye ulaşmıyorsunda, oraya yorum yazıyorsun, amaç üzüm yemek mi bağcı dövmek mi, art niyetli bir davranış olduğu kesin.
ErdalGökmen
09-08-2018 16:17
Amfora Otel
Serdar bey öncelikle böyle bir konuyu gündeme getirdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben yahşi yalı Ortakentteki Amfora Oteli 26 senedir eşimle birlikte işletmekteyim.Onun önceside gene aynı meslği yapıyorduk. Yazdığınız gibi işin suyu çıktı.Otelimize yapılan olumsuz yorumlar çok az.Otel puanımız 85 lerin üzerinde.Benim size yazma sebebim bir anımı paylaşmak. Arka sitelerde oturan bir hanım otelin içinden defalarca sahile çıkıyordu.En sonunda ikaz ettik.50mt ilerde yoldan çıkabilirsiniz diye.Bizimle kavga etti.Ve Tripadvasıorda hakkınızda olumsuz yorum yapacağım diye tehdit etti.İş bu raddelere geldi.Sonra başka bir konuda hiç olmamış olaylarla yapılan yorumlar.Çamur at izi kalsın türünden.Yok hırsızlık olmuş şuyum buyum çalındı gibi.Böyle bir yorum Şubat ayında seneryo şeklinde yapılıyorsa ben rakip oteller derim istemesemde. Bunları yazmak istedim.Teşekkür ederim.
akbas
09-08-2018 14:49
İnsanlar mı çıldırdı? Trip Advisor mu?
Şikayetlerinizi ve kurallara aykırı yorumları bildirdiğinizde size basmakalıp mail ile cevap veren bir sistem ve bağıra bağıra yayınlanan haksız yorumlar. İşte sırf bu yüzden biz otelciler olarak (ki hepimizin de yaptığı gibi) sistemin açıklarından faydalanmak ya da faydalanmaya çalışmak.
elite123456
09-08-2018 13:58
haksız rekabet
Bu konuda en iyi mecra bookıng.com veya expedia.Buralarda hiç olmazsa otelde konaklayanlar yorum yazabiliyor ama tripadvisor veya google a herkes yorum yapabiliyor.Asıl bunun önlenmesi gerekiyor.Düşünün bir kere bir personel size gıcık oldu veya karşıdaki market sahibi size husumeti var sahte bir hesap ve isimle size tripadvisorda veya google da saldırabiliyor.Bildirimde bulunuyorsunuz cevap veren bile yok..bu büyük saçmalık..bu haksız rekabet,bilmediğiniz bir hayalet devamlı sizi dövüyor ama siz birşey yapamıyorsunuz.Otelciler birliği veya türsab asıl bununla uğraşmalı..bir de yerli site var.Otelpuan.com orada da aynı adam yorumu yapıyor ama bizlere savunma imkanı tanınmıyor.
MağlesefTurizmci
09-08-2018 09:25
Halimizin en net tarifi
Ne kadar net ve güzel yorumlanmış turizmcinin hali. Teşekkür ederiz. Eğitimin şart olduğu bir kez daha karşımıza çıkıyor. Umarız gelecek sezonlar daha iyiye gider.
yilgor
08-08-2018 15:39
Tebrikler, gayet güzel anlatmışsınız
Serdar bey. Tebrik ediyorum. O kadar güzel izah etmişsiniz ki; Tripadvisor artık korkulu rüyamız oldu. Sadece o da değil, booking.com ve diğer yorum siteleri. Bunu önlemenin en iyi yolu, yorumlara nazik cevap vermek değil, hakedene hakettiği gibi cevap vermek olmalı diye düşünüyorum. Şunu belirtmeliyim ki; 30 yıllık bir sektör çalışanı olarak, dünyada yorum yazmayı bilmeyen tek millet biz olduğumuz kanaatindeyim. Çünkü bakınız, genelde bir türkler hep kötü yazarız. Öyle otellere yazarız ki, şaşırırsınız. Evet, art niyetliler de çok, bir şeyler koparma hevesinde olanlar. Ama rus, ukraynalı ya da avrupalı genelde doğru neyse onu yazar. Ama biz türkler memnun olmayı hiç bir zaman bilmeyiz. Çok yaşadım. Otelde daha kalmaya devam ediyor müşterim, sizin için güzel bir yorum yazdım diyor, bir akıyorum beş üzerinden iki puan vermiş. Otelde yarılırken herşey çok güzeldi diye teşekkür ederek ayrılıyorlar, bir bakmışsınız iki puanlık bir yorum. Aslında bunları önlemenin yolları var. Yolu çok. Ama anlatmak amddeler halinde sürer. Uygulamak da önemli.
RecepBiçer
08-08-2018 13:20
kALEMİNİZE GÖNLÜNÜZE SAGLIK MÜDÜRÜM.
Sayın Müdürüm kaleminize gönlünüze saglık çok güzel kitabın ortasından yorumlamışınız.İyi çalışmalar dilerim.
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar