22.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - FEHMİ KÖFTEOGLU
5 Yorum | Yorumlar
YENİ YÜZÜMÜZÜ NASIL BULDUNUZ?

 

 

turizmgazetesi.com, seyahat endüstrisi alanında online olarak yayınlanan bir gazete olarak, yalnız Türkiye’de değil Dünya'daki ilk örnektir.

Kendi alanının ilki olmak, yaşattığı onur ve keyif yanında omuzunuza bazı ilkesel sorumlulukları da yüklüyor.

26 yıldan bu yana turizm yayıncılığı alanındaki faaliyetlerimizin ortaya koyduğu somut durum en azından bu sorumluluğa ve ilkelere paralel yürümeye çalıştığımızın bir göstergesi.

turizmgazetesi.com’un yayına başlamasının ardından bu alana yönelik yeni yayınlar faaliyete başladı.

Sektörel zenginlik olarak kabul ettiğimiz bu faaliyetlerin oluşmasında yani turizme yönelik yayın yapan web sitesi sayısının artışında bir etkimiz, katkımız olduysa bundan memnuniyet duyarız.

turizmgazetesi.com bundan 13 yıl önce yayına başlarken hedefini seyahat endüstrisi profesyonelleri olarak tanımladı.

Antalya'daki, İstanbul'daki editörleri, muhabir ve yazarları aracılığı ile turizm profesyonellerine Haber, makale, yorum-inceleme, araştırmalar sundu.

Yurt içinde ve yurt dışında sektörün değişik alanlarında kurulan birçok partnerlik ilişkisi turizmgazetesi.com'daki haberlerin oluşturduğu köprü üzerinde gerçekleşti.

turizmgazetesi.com’daki bölümlerin hepsi sektöre angaje olan bu anlayış ile oluşturuldu.

Bunlardan biri de  iş-eleman bölümüdür. İş ve eleman arayanların buluşmasını sağlayan en önemli sektörel platform olma özelliğindeki sayfalar Hafta içi, hafta sonu, bayram, tatil demeden günde ortalama 2500 kişiyi buluşturdu. 

turizmgazetesi.com’daki iş eleman bölümümüz, günlük gazetelerin hafta sonlarında verdikleri insan kaynakları ekleri ve bu alanda faaliyet gösteren firmalara  veri kaynağı oluşturuyor.

turizmgazetesi.com’un haberleri yurt içinde ve yurtdışında sektörün ilgili bütün birimlerinin yanı  sıra araştırma yapan kurum ve kuruluşları ile kamu yönetimlerinin ilk başvurdukları kaynak oldu.

turizmgazetesi.com’da yayınlanan makaleler üniversitelerde araştırma yapanlara kaynakça oluştururken sektörün kalbinden gelen yazarların yazıları, sektörel eğitimde ders olarak öğrencilere sunuldu.

turizmgazetesi.com’daki tedarikçiler bölümü ise, turizmin 54 sektör ile ilişkilerini, dolayısıyla sektörün ekonomideki yerini anlatan en somut gösterge olarak her geçen gün biraz daha büyüdü ve büyümeye devam ediyor..

Kendi alanında dünyanın ilk 6 fuarından biri olan EMITT kapsamında gerçekleşirilen ‘Turizm Tedarikçileri’ organizasyonu bunun somutlaşan ifadelerinden biridir.

turizmgazetesi.com'un bu başarıları, başta siz okurları olmak üzere sektörün her kesiminde her kademede çalışanlarının katkıları  ile gerçekleşti.

Gazeteciliğin temeli olan habercilik günümüzde pahalı bir iştir. 

Bunu bilenler bu kadar çok haberi nereden ve nasıl bulduğumuzu soruyor.

turizmgazetesi.com haberlerini kendi muhabirleri yanında, yurtiçinde AA, ANKA, DHA,İHA vb, yurtdışında da DPA, Reuters vb gibi haber ajansları gibi klasik kaynaklar ile Securities adlı sistemden alıyor. 

Ama hepsinden önemlisi Dünya'nın ve Türkiye’nin her yerinden sektörle ilgili haberleri turizmgazetesi.com’dan alan okurlar, kendi çevrelerinde gerçekleşen haberleri, birer gönüllü muhabir gibi bize ulaştırarak haber portföyümüzün gerçek zenginliğini oluşturdular..  Sağolsunlar

Turizmgazetesi.com’un bugün geldiği nokta, Türkiye’nin eksiklerine rağmen turizmde gösterdiği başarının bir başka ifadesidir.

Onun için seyahat endüstrisi turizmgazetesi.com’da izleniyor.

Bu başarıda katkısı olan herkese, eleştiri, öneri, katkıları ile kendilerini turizmgazetesi.com’un bir parçası olarak gören sizlere teşekkürler.

Bu arada turizmgazetesi.com’un tasarım ve yazılımı ile bugünkü yeni arayüzü ve yapılandırılması, kendilerine turizm sektörünü uzmanlık alanı olarak seçmiş 'web geliştirme' ekibi  AtikTuk'un eseridir. Onlara da ayrıca  teşekkür ederiz.

 


06-02-2012 10:22

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
07-02-2012 13:14
Gayet Net
Herşey gayet net olmuş elinize sağlık. İnternet gazetelerinin ortak sorunu gazete gibi değil haber listesi yayınlayan haber ajansı gibi davranmaları. Haberi bozmadan vermek evet. Ama haberi önemine uygun boyutlarda uygun görsellikle vermek de gerek. İyi bir yemeği iyi bir masada yemek gibi birşey bu. Manşet düzeniniz, benim önemli bulduğum bu yeni anlayışa yaklaşmış. Çağın gerisinde bulmuş bir yorumcu. Çağın gerisinde olmamak bütün internet gazetelerinde bulunan ve haberlerin değerini sıradanlaştıran, bardan çıkan manken ile uluderedeki felaket haberini aynılaştıran Slayder lar, flash lar kullanmaksa siz böyle çağın gerisinde kalın daha iyi.
HalilÖncğ
06-02-2012 18:13
Yolunuz açık olsun
Herşey ile mükemmel. Sitenizin yeni yüzü de harika. Türk turizminde önemli bir yer edinen turizmgazetesi.com u kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Halil Öncü www.turizmdosyasi.com EDİTOR
barışgüven
06-02-2012 13:42
Yeni yüz
Yazıyı okumadım, başlığa istinaden şunu söyleyebilirim: Çağın gerisinde bir tasarım olmuş. Görsel olarak çok zayıf. Ama eski haliyle kıyaslarsanız devrim niteliğinde:)
lobaba
06-02-2012 13:37
eleştiri
Merhaba, diyorsunuz ki 26 yıldır yayıncılık yapıyoruz. Farketmez isterseniz bir asır yapın. Tamamiyle kelimelerde harfleri yutan bir yayıncılık anlayışında profesyonellikten bahsetmeniz çok şaşırtıcı. Bilmiyorsanız öğrenin a ve e harfinin önemini. İnsan okurlarına saygı çerçevesinde önce yazıyı bir inceler ve kontrol eder. Demokratik bir ülke ve demokrat olduğunuzu düşünüyorsanız hadi bu yazıya onay verinde görelim yayıncılık anlayışınızda eleştirisel anlayışınız ne durumda? Ha birde facebook olayını unutmayın derim piyasada facebooktan önce ne kadar köklü şirketler varsa (myspace) solladı geçti... Hayırlı olsun yeni tasarımınız...
06-02-2012 13:36
tesekkur
oncellikle cok tesekkurler ,yaklasik 10 yildir turizm gazetesinin takibiyim,her ilanini her kosesini zevkle okuyorum. kendimde kusadasinda turizimciyim ve cok memnum oldum yeni yuzunuzden .kisacasi bir cok turizm haberini burdan rahatlikla takip edebiliyoruz ve tum turizimci arkadaslarima tavside de bulunuyorum. yayin hayatinizda basarilar ve iyi calismalar cebbar kaya
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar