22.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - FEHMİ KÖFTEOGLU
BAKAN ÇELİK SEKTÖRDEN NE İSTİYOR...

 

tAYYİP Erdoğan’ın Belediye Başkanı adayını açıklamak üzere geldiği Antalya’lılardan oy ve destek isterken Bakan Çelik DE turizmcilerden ilginç bir istekte bulundu.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Tayip Erdoğan’ın açıklanacaklar arasında en sona sakladığı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklamak üzere geldiği Antalya’da onu karşılamak için de olsa, bu kez turizmcilerin toplantısına katıldı.
 
Hafta sonunda, cumartesi günü Antalya Mardan Palace’ta yapılan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 4. Olağan Genel kurulu’na Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada konuları esas ilgi alanı olan stratejik temelde ele aldı.
 
Sayın bakan daha önceki konuşmalarında da söylediği “Turizmi geliştirmeyeceğiz yeniden keşfedeceğiz. İcad edeceğiz” dedi ve ekledi  “Telefonu Graham Bell buldu. Rahmetli Steve Jobs, iPhone'u tanıttığı bir toplantıda, "Telefonu yeniden keşfediyoruz" dedi. Bizim de turizmi yeniden keşfetmemiz gerekiyor. “
 
Konuşmasını stratejik konular üzerinde yoğunlaştıran bakan Çelik, kendisinden önce konuşan TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın sektör olarak kamu yönetiminden taleplerine karşılık verirken “Siz bizden bir şeyler istiyorsunuz. O zaman açık konuşayım ben de sizden bir şey isteyeceğim” dedi ve şunları söyledi:
 
"Türkiye'nin tanıtımı konusunda artık parça ve küçük meselelerden çıkıp bütünsel bir yaklaşım üretmemiz gerekiyor. "Bir ülke hikayesini satabildiği oranda kendisini tanıtır. Hikayeniz olmadan sadece deniz, kum, güneş tanıtırsanız, her yerde var. 10 yıl önce makas değiştirdik. Türkiye'nin siyasi hikayesini anlatmanız gerekir. 
 
Siyaset düzeyinde ürettiğiniz diplomasi, sizin turizm alanındaki insani diplomasiyi doğrudan etkiler. Tanıtımda Türkiye'nin siyasi hikayesinin anlatılması turizme çok olumlu katkı sağlayacak”
 
Yani Sayın bakan turizmcilerin tanıtımda AKP’nin iktidara geldikten sonra yaptıklarını anlatmalarını, AKP propagandası yapmalarını istedi. Bunu da açıkça istediğini söyledi.
 
Sayınbakanın İstekleri arasında tanıtım için TOBB'dan da bakanlık bütçesi kadar katkı yapması da vardı , ama o önemli değil.
 
Burada Sayın bakanın kendi deyimiyle “Türkiye'nin tanıtımı konusunda artık parça ve küçük meselelerden çıkıp bütünsel bir yaklaşım”la soralım:
 
Almanya, Fransa, Hollanda, Rusya, İngiltere’de bize “Türkiye’de meclis kürsüsünde üstelik meclis başkan yardımcısı sıfatını taşıyan bir kişinin “kızlar ile erkeklerin aynı okullarda okumasına karşı olduğu”na ilişkin açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz dediğinde ne yanıt vereceğiz.
 
Ya da dünyaya örnek olan İstanbul Taksim Gezi parkı protestolarına katılanlara başbakanın çapulcular deyip demediğini sorduklarında,  polisin olaylardaki vahşi saldırıları için kim emir verdi dendiğinde ‘Ben emir verdim’  deyip demediği sorulduğunda ne denilecek…
 
“Allahü Ekber “ diyerek testere ile insan kesen, kestiği kişinin ciğerini yerken videoya alıp bunu marifetmiş gibi internet sitelerinde yayınlayanlara kimin silah gönderdiği sorulduğundu, bunların toplantılarına neden evsahipliği yapıldığı sorulduğunda ne yanıt verilecek…
 
Sayın bakan konuşmasında Türkiye’nin makas değiştirdiğini söylüyor ve bunun tanıtımda kullanılmasını istiyor ya, peki bize değiştirilen makasın döşenen raylarının bunlar mı olduğu, bu raylarla nereye gidilmek istendiğini soranlara ne denecek…
 
Bunlar, AKP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan kişi için Antalyalılardan oy istenirken ençok karşılaşılacak ve yanıtı verilemeyecki sorulardır.
 
Uluslararası alanda tanıtım malzemesi olarak AKP’nin yaptıklarının kullanılması halinde ise, Türkiye’yi her alanda olduğu gibi turizmde de edindiği deneyim ve kazandığı birikimlerin tersine dönmesine neden olur.
 
Sayın bakan “Almadan vermek yok, siz bizden bir şey istiyorsunuz bizim de sizden bir şey istiyoruz” diyor, ama yanlış bir şey istiyor. 
 
Zira, bugün geldiği noktada propaganda malzemesi olarak AKP’yi ve yaptıklarını kullanmak artık kazandıran değil kaybettiren unsurdur…

23-12-2013 12:00
Önceki Yazıları
DOĞRU VE YERİNDE BİR KARAR
16-02-2019 01:47 | 1 Yorum | Yorumlar
İYİ Kİ BÖYLE 'DELİ'LER VAR !
07-07-2018 00:51 | 1 Yorum | Yorumlar
YAZIKLAR OLSUN
08-12-2014 02:36 | Yorumlar
TATİLMANYA VE TÜRSAB
12-09-2014 14:07 | 2 Yorum | Yorumlar

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar