17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - GÜNTAY ŞİMŞEK
YENİ BAKANIN TURİZMLE İLGİNÇ SINAVI

 

Milli Eğitim Bakanı olarak Nabi Avcı, 26 Ocak'ta gündeme getirdiğim, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi okullarımızda bölgelere göre farklı eğitim takvimi uygulanmasının başta turizm olmak üzere Türkiye'ye ciddi fayda sağlayacağı konusuna tepki vermemişti. 
 
Kadere bakın ki Nabi Hoca, 2016-17 eğilim takvimi yılını açıkladıktan kısa süre sonra, 65. hükümetin Kültür ve Turizm Bakanı oldu. 
 
Şimdi benim önerim için Turizm Bakam olarak Nabi Hoca'nın efor sarf etmesi gerekecek. 
 
Hem Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz hem de Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile diğer ilgililere hatırlatma babında konuyu bir kez daha aktarayım. Türkiye'de okulların tümü bölge, iklim ve diğer şartlar dikkate alınmadan aynı anda eğitime başlıyor ve tatile çıkıyor. 
 
Böylece ülke aynı anda hareketleniyor. 
 
Başta THY olmak üzere tüm havayolu uçaklarının, otobüslerin, havalimanı ve yolların, eğlence ve tatil mekânlarının dolup boşalması söz konusu oluyor. 
 
Böylesine bir israfın, ekonomiye verdiği zararın makul ve mantıklı hiçbir izahı olabilir mi?
 
 Evet, 7 bölgeye dağılmış, dört mevsimin yaşandığı, 80 milyonluk kocaman bir ülkeyi aynı anda niçin harekete geçiriyoruz? 
 
Sadece 15 günlük yarıyıl tatili bile bölge, nüfus ve diğer parametreler dikkate alınarak 2 aya yayılsa, tesisler rahat edecek, verimlilik artacak, vatandaş telaşsız ve uygun fiyatlarla talilini yapacaktır. 
 
Eğitimci Nabi Hoca'nın bu konuda ne düşündüğünü öğrenememiştik, ama şimdi Turizm Bakanı olarak top kendisinde... (Habertürk)
 

26-05-2016 09:52
Önceki Yazıları

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar