21.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - YILGÖR YASİN DEMİRTAŞ
4 Yorum | Yorumlar
HERKESİ ACENTECİ YAPAN SİSTEM; PROFESYONEL TURİST

 

 
Sizlere Bir Amerikan şirketinin son 11 yılda geliştirdiği yeni bir turizm sisteminden bahsedeceğim.
 
Tam 30 ülkeye açılmış bu sistem hem sizi profesyonel bir turist yapıyor, hem para kazandırıyor, hem geniş bir ağ kurmanızı sağlayarak otel, uçak ve tur paketlerinde en iyi fiyatı bulmanızı sağlıyor, hem de değişik etkinliklere davet ederek bir hayat tarzı oluşturmanızı sağlıyor. Aynı zamanda herkesi bir acenteci yapıyor.
 
Son 10 yıldır hep inanarak savunduğum çağın pazarlama şeklinin online olması artık yeni sistemler doğurmaktadır.
 
Öyle sanıyorum ki gelecekte artık sistem çok daha farklı bir yere doğru gidecek ve bu şekle dönüşecek. Herkesi birer profesyonel turist olmaya zorlayacak. Bu sistemin dışında kalanların da tatili unutmasını zorlayacak.
 
Sistemin adı; DREAMTRIPS
 
Şirket adı ; WorldVentures Marketing , LLC
 
Merkezi texas’ta olan bu şirket ilk önceleri amerikada başlamış, zamanla dünyaya yayılma sürecine girmiş. Şu anda 30 ülkede faal durumdadır.  Rusyaya yeni girdi. Türkiye ise şu anda Kıbrıs üzerinden alıyor.
 
Sistem ilk başta hafızalarda kalan bir TITAN oluşumunu andırsa da gerçekte öyle değil.
 
Öncelikle avantajları; hem web sayfasında, hem de facebook’ta kapalı bir grup adı altında üyeler topluyor. Web sayfasından sponsor ve referans veren bir üye olmadan sisteme girilmiyor. Sisteme girmek için belli bir ücret var.
 
Bu sisteme katıldığınız anda, uçak biletlerinden tutun otel rezervasyonlarına ve paket kültür turlarına kadar inanamayacağınız fiyatlar buluyorsunuz.
 
Hatta eğer sizin bulduğunuz fiyat sistemin size sağladığı fiyatın altında ise size  fark miktarını geri ödeme yapıyor.  Sistem içinde restoranlar da var.
 
Kaldığınız otel ve yemek yediğiniz restoranlarda aldığınız fiş ve faturaların resmini çekerek sisteme gönderdiğinizde life bonus geliyor. Bu life bonuslar para olarak kullanılabiliyor. 
 
Sistemin asıl can alıcı noktası, siz üye olduğunuzda profesyonel bir turist oluyorsunuz ve aldığınız yüklü life bonuslarla devamlı tatil yapmaya zorluyor.  Kendi etkinlikleri partiler ve kültür turları dünyanın tüm noktalarında avantaja dönüşüyor. Bir anda yaşam tarzınız oluyor. 
 
Ama asıl konu; siz üye olduğunuzda bir profesyonel turist olduğunuz gibi aynı zamanda bir acenteci de oluyorsunuz ve para kazanmaya başlıyorsunuz. Eğer bu işi yükseltmek isterseniz sizin sisteme kazandırdığınız 6 üye sonucunda size 500 $ ödeme yapıyor. Yani yatırdığınız paranın neredeyse iki misli geri dönüyor.
 
Ayrıca bu üyelerin de kazandırdıkları ve harcadıkları ile gelen para ve life bonus’larla bir anda 500 $ maaşa bağlanıyorsunuz. Maaş yanında life bonuslar artı oluyor.
 
Üye sayıları alt üyeleriniz ile arttığında önce senior, ardından director, ardından marketing director seviyelerine ulaşıyorsunuz ve sistem içinde lord tarzı bir seviyeniz oluyor. Aylık maaşlar da kademeli olarak 2000 $, 5000 $ artıyor. 
 
Dünyanın her noktasında sistem içinde doktor, general, işverenler, hakimler gibi yüksek gelirli kişiler var.
 
Bir anda 1,5 milyon üyeye ulaşan bu sistem aynı zamanda otelinizi de pazarlıyor. Türkiyeye bu sistem henüz gelmemişken, tesadüfen türk bir işadamı  amerikada ticaret yaparken, bu sistemi öğrenmiş ve texas’a gidip şirket merkezini gezmiş ve asıl işini bırakarak bu işe yönelmiş.
 
Dolayısıyle Türkiyeye getirmeye çalışmaktadır.  Dünyada ordu mensubu olup, üst düzey yönetici olup bu sistem ile buluştuktan sonra mevcut işini bırakıp bu sistemi geliştirmeye kendini verenler çoğunlukta… 
 
Aldıkları gelir bir anda yükseliyor ve sistemin verdiği hayat tarzı ile çeşitli ülkeler gezerek kendi portallarında yaşadıkları mutlulukları paylaşarak adeta hayal edilen bir yaşam tarzını size kanıtlı olarak sunuyor.
 
İlk önceleri şaşırmıştım.  Ama 6 üye yaptıktan sonra şirketin size gönderdiği bir visa kredi kartı ile dilediğiniz bankadan paralarınızı çekip ayrıca pos makinelerde de harcama yapan üyelerini bir otelci ve acenteci olarak gördüğümde açıkçası inanmasam da çok şaşırdım.
 
Otelimizde konaklayan bir misafirin Rusya Moskova'da 3 ayrı spa yöneticiliği yaparken bu sistemle tanıştığında 4000 $’lık bu işini bırakıp bu sisteme yönelmesini bana anlattığında aldığı risk sonucu geldiği noktaya şaşırdım.
 
Bu sistem doğru mu yanlış mı?
 
Beni ilgilendiren tarafı, gittikçe büyüyen üst gelir grubuna hitab eden bir üyelik sistemi ile dev bir popülasyon hacmi var. Bu hacim henüz Türkiyede aktif değil. 30 ülke bu sistemin içindeyken, 1,5 milyon üye ile bu gruba, dünyanın  en önemli 5 turizm ülkesinden biri olan Türkiyenin katılamaması acaba bir kayıp mı?
 
Bence bunu turizmciler olarak masaya yatırıp tartışmamız lazım. Sistemin gelişmesinde önemli rol oynayıp Türkiyeyi de portala dahil edip büyüyen bir PROFESYONEL TURIST kitlesini ülkemize çekmeli miyiz? Ya da mevcut kitle giderek bu siteme mi dahil oluyor?
 
Devamlı  her sektörde versiyon yenileyen dünyada,ülke olarak biz geride mi kalmalıyız?
 
Yeni sistemler mi üretmeliyiz? Ya da böyle bir sistemin karşısına bizler de bir sistem üreterek mi çıkmalıyız? 
 
Ülkemiz turizm devi.  Her gelen yolcuların üye olabileceği bir sistem mi geliştirmeliyiz? 
 
Her ülkemize geldiklerinde kendilerine geri dönen bir bonus kazancları mı sunmalıyız? 
 
Bunu oteller ve acenteler olarak yapabilir miyiz? Ya da devletin içinde olduğu bir artı ile kendilerine kullanabilecekleri bonuslar mı vermeliyiz?
 
Alıştığımız sistemler ile devam etmeye çalıştığımızda geride kalırız ya da olduğumuz yerde sayarız. Ama yeni bir sistem ile bir adım önde mi oluruz?
 
Bence bir adım önde olmak her alanda her zaman avantajdır.
 
Tüketen bir Pazar değil üreten ve Pazar oluşturan olmalıyız.
 

23-05-2017 03:33

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
RanaSözcü
05-06-2017 17:13
iyi fikir ama Tursabın başında 20 yıllık bir dinozor var
Aslında iyi fikir ama malesef Tursabın başında 20 yıllık bir dinozor var. Koltuğa yapıştı, bir türlü bırakmıyor. Onu o koltuktan bir koparabilsek bu ülkede acenteler de otelciler de turizm de, yani herkes rahat eder. Yenilik lazım. Eski düzen bitti. Bilgisayar programları bile devamlı versiyon yeniliyor. Herşey gelişiyor. Yeniliğe ayak uydyramayan geride kalır. Aynı tursab gibi.
Cemocan
28-05-2017 01:03
Cem
Bu ülkeye hiçbir yenilikçi sistem gelmez gelemez...İki gün sonra kaçak acentacılık yapıyor diye kapatırlar...Malum Booking.comu unutmadık...
EsmaHacıoğlu
25-05-2017 01:22
Sanal turizmci
Sanal dünya büyürken mevcut turizm çok geride. Acenteler bence arada sadece komisyoncu. Hiç bir giderleri yok. Bir otel işletmesine göre yok sayılır. Sanal bir üyelik sistemi çok şeyi değiştirir. Tüekiyede bmyle bir konuda ilk olan kazanır
ErsinKaraman
24-05-2017 10:24
Duydum bu sistemi
Evet duydum bu sistemi. Dreamtrips diye arama yaptığınızda web sayfasında farklı bir seyehat klübü sunuyor. Aslında çok da bilinmiyor ülkemizde. Yılgör bey nasıl duydu hemen öğrendi anladı ve dile getirdi, hayret. Çok da güzel bir şekilde özetlendirmiş. Normalde 45 dakikalık bir sunum ile anlatıyorlar. Dünya çapında tüö dreamtriperlar birbirlerini çok tutuyor. Hemen birbirlerine destek oluyorlar. Kapalı face sayfalarında ben de varım. Anında size ulaşıyorlar.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar