22.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - EMİN DEMİR
1 Yorum | Yorumlar
DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

 

 
Kültür ve Turizm Bakanı değiştiğinde ‘’değişen ne olacak’’ demiştim.
 
Değişen bir şey yok. Eski tas eski hamam.
 
Bakan Kurtulmuş göreve gelir gelmez ilk işi turizmcilerle bir toplantı yapmak oldu.
 
Bu toplantı da turizmin başkenti sayılan Antalya’da gerçekleşti.
 
Zaten hemen hemen bütün bakanlar aynı yolu izliyor ve ilk toplantılarını Antalya’da düzenliyorlar. Bu da Antalya’nın Türk turizminin merkezi olmasından kaynaklanıyor. Yani izlenen yol doğru.
 
Ancak her zaman yapılan bu toplantılara bu sefer tepki büyük oldu.
 
Bunun nedeni Bakan Kurtulmuş’un toplantısına katılımın sınırlı olmasıydı.
 
Toplantıya Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı.
 
Toplantıya katılanlara bakıldığında hemen hemen hepsinin sürekli bakanlıkla iç içe olan, her olayda her krizde her toplantıda olan kuruluşlar.
 
Bu sivil toplum kuruluşlarının bu toplantıda olması kadar doğal bir şey olamaz. Onların olmasına da kimse bir şey demiyor, diyemez de.
 
Toplantıya olan tepki, toplantının Antalya’da olmasına rağmen turizmin içinde olan, her krizde görüşleri ve yardımları istenen
Antalya’daki bir çok sivil toplum kuruluşunun katılmamasıdır. 
 
Bu sivil toplum kuruluşları, turizmin sorunlarının ele alındığı toplantıda turizmin sorunlarının tam olarak Bakana ve bakanlık yetkililerine tam olarak aktarıldığına inanmadıklarını, turizmin sorunlarının büyük olmasına rağmen toplantının belirgin sorunlarının ele alınarak geçiştirildiğini ifade ediyorlar.
 
Peki haklılar mı? Gerçekten sorunlar tam olarak bakana iletilmiyor mu? Bakan her şeyi güllük gülistanlık mı sanıyor?
 
Toplantıya katılanlarla yaptığım görüşmede bakana bazı sorunların aktarıldığı ama çözüm yolunda herhangi somut bir söz duyamadıkları yönündeymiş.
 
Yani her bakanın düzenlediği toplantının ardından toplantıya katılanlar bakanlık yetkililerinden, ‘’Turizm sektörü çok büyük bir sektör. Bu krizler geçici. Eylül ayından sonra her şey yoluna girer. Gereken tüm önlemler alınacak’’ cevaplarını duydular. 
 
Turizmcilerin durumu çok kötü. Alternatif turizm ile ilgilenenler bir bir işlerini bırakmak zorunda kalıyor. Spor turizmi, sağlık turizmi gibi büyük umutlarla başladığımız turizm çeşidimiz bitme noktasında.
 
Düzenlenen toplantıda bu kadar detaylı olarak sorunlar bakana aktarılmıyor. Bakan sorunları kendisine aktarılanlar kadar biliyor. 
 
Yani değişen bir şey yok.
 
Ama turizmci hiçbir zaman umudunu yitirmez. Yaşanan bu krizden çıkmak için hükümetin desteği olması şart.
 
Destekler yapılıyor ama yetersiz. Düzlüğe çıkana kadar otelcisinden acentecisine, alternatif turizm yapanlardan ulaşım hizmeti verenlere kadar her kesime destek olunmalı. Bunlar ne diye sorarsanız sürekli yazmaktan kalemimiz yorulmaya başladı. Her kes biliyor.
 
Ben inanıyorum ki Bakan Kurtulmuş, sektörün sorunlarına daha geniş yelpazede bakacak ve sorunların çözümünde yol açıcı olacaktır.
 
Yeter ki bakan bu sorunları görsün…
 
 
 
 
 

31-07-2017 12:19

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
ahishavi
03-08-2017 23:30
Sorunu Paylaşmaya Korkuyorlar
Öğrencilik yıllarında duymuştum KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK STKlar doğruyu paylaşmaya korkuyorlar . 2017 yılında da Değişen fazla a bir olay Yok . Fiyatlar deep yapmış , doluluklar rezalet , fiyat endeksli uyduruk konseptler ve sorunu gizleyen meslektaşlarımız . Onların yerinde olsam korkmadan söylerim . Kara Göründü , Deniz Bitti ? Hepimize geçmiş olsun , deve kuşu misali , sorunlardan korkarak Bir gelişme sağlamak HAYALDİR . Yeni bakanımıza herşeyin iyi gittiği yönündeki açıklamaları umarım 2018 yılını kurtarır . KISMET
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar