21.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - SÜHA UYAR
1 Yorum | Yorumlar
HAYDİ AYNAYA BAKALIM

 

Kirli sakallı, devrik gözlü, çarpık ağızlı, kollarını İspenç horozu gibi iki yana açmış, yollarda gelene geçene çarpa çarpa yürüyen, testis fıtığı olmuş da apış arasına sığmıyormuş gibi  toplu taşıma araçlarında bacaklarını iki yana alabildiğince ayırarak oturan, göz göze geldiği herkese dövecek gibi bakan, kadına kıza her fırsatta el kaldıran, berbat bir Türkçeyle toplum içinde hakaretamiz ve galiz küfürlü konuşan, kılıksız kıyafetsiz insanlar topluluğunun yaşadığı antipatik ve sevimsiz insanlar ülkesi olduk çıktık. Ne yazık ki çoğunluk böyle.  
 
Toplu taşıma araçlarına ne binmesini ne de inmesini öğrenemediğimiz gibi yaya geçitlerinde yayaya önceliğini tanıyan sürücü de yok, trafik kurallarına uyan da yok, park yapılmaz levhasına uyan da yok, sürat tahditlerine uyan da yok, Ambulansa veya itfaiyeye yol veren sürücü de yok. 
 
Bunların 20.955.650’si erkek 6.533.500’ü kadın olmak üzere 2015 yılı itibariyle Türkiye’de 27.489.150 kişi. Türkiye nüfusunun üçte biri araç kullanıyor. Bunların yüzde kaçı kurallara uyuyor varın siz söyleyin. 
 
Ayrıca taciz, tecavüz gırla. Bir de kulaklarına transplantasyon yaptırdıkları pahalısından cep telefonu bütün bunların üstüne tüy dikmek oluyor. Dudaklarını şişirten, botoksla gözlerini pörtlettiren öz çekim bir yana vesikalık çektirirken bile dizlerini hafifçe büküp popolarını bir tarafa çıkartan kızları sormayın. Onlar ya Arap ya da Türk. Böyle kızların Avrupalısına rastlamak zor. Zor değil imkânsız.
 
Magandaların patlattığı silahlarla yaralananlar, ölenler gün geçmiyor yazılı ve görsel medyada boy boy yer alıyor.
 
 -Asker uğurlamasında havaya ateş açanlar bir cana neden oldu. Pat! Pat! Pat!
 
-Düğün salonunda havaya açılan ateş sonucu gelin ve damat yaralandı, 8 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Pat! Pat! Pat!
 
-Trafik nedeniyle sokak ortasında başlayan münakaşada silahlar konuştu iki ölü üç yaralı var. Pat! Pat! Pat!
 
-İstanbul’da kahvehane tarandı bir ölü iki yaralı. Pat! Pat! Pat!
 
-Bodrum’da olaylar tırmanıyor bir ayda iki gece kulübü silahla tarandı. 18 yaşında bir genç hayatını kaybetti. Pat! Pat! Pat! 
 
-Antalya’da maganda terörü…Pat! Pat! Pat!
 
-Alanya’da mafya bozuntuları çatıştı turistler kaçıştı. Pat! Pat! Pat!
 
-Kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Pat! Pat! Pat!
 
-Maç kutlaması…ölü, yaralı Pat! Pat! Pat!
 
-Terör …ölü, yaralı Pat! Pat! Pat!
 
-FETÖ…ölü, yaralı Pat! Pat! Pat!
 
-Uyuşturucu… ölü, yaralı Pat! Pat! Pat!
 
-İlticacılar, kaçakçılar, karaborsacılar, arazi mafyaları, soyguncular, lar, lar, lar. Pat! Pat! Pat!
 
Ülkemiz dünyanın en güzel ülkesi ancak bu tipsiz ve ne idiği belirsiz yaratıklar yüzünden sadece turizmde değil her konuda dibe vurdu. Zaten böyle insanlarla dolu bir ülkeye zorunluluk dışında  gelmek isteyenin aklına şaşmak lazım. Coğrafya güzel, doğa güzel, tarih güzel ama güzelliklerle dolu olduğu kadar da antipatik ve ürkütücü yaratıklarla dolu korkulan bir ülke oldu. Çünkü başta siyasetçiler olmak üzere, yazılı ve görsel basın bunu böyle istedi. Şu TV dizilerine bir bakın, her biri birbirinden rezalet, kimin eli kimin cebinde belli olmadığı gibi yukarıda yazdığım tipsiz tiplerin örnek aldıklarının hepsi başrol oyuncularının oynadığı kahramanlar. Dizilerde oynayanlar cinsiyet ayrımı olmaksızın bir tanesinin bile Türkçesi doğru değil. Ağız veya şiveleri kastetmiyorum Türkçeden bahsediyorum. Bırakın oyuncuları, haber spikerlerinin bile Türkçesi berbat. Siyasetçilerin bir ikisi dışında salyaları akmadan, tehdit ve hakaret etmeden, bağırmadan çağırmadan, boyun damarlarını çatlatmadan anlaşılır bir Türkçeyle konuşan kaç siyasetçi tanıyorsunuz.
 
Bu güzelim ülkede yaşayanlar sabahları evden çıkmadan boy aynasına bir bakmalı ve “Bugün kimseyi taklit etmeden Hak, Hukuk, Adalete bağlı, sevgiye, saygıya dayalı yüreğimdeki ben gibi insan gibi davranacağım.” diye kendine söz vermeli ve tatbik etmeli.
 
Yoksa bu Pat! Pat! Pat! larla ne turizm patlar ne ekonomi. Geleceğimiz Patlar geleceğimiz. Ona da az kaldı.
 

31-07-2017 07:02
Önceki Yazıları
FAST KARABORSA
17-10-2018 23:17 | Yorumlar
TURİZMDE KADININ GÜCÜ
01-05-2018 11:32 | 1 Yorum | Yorumlar
GÜLE GÜLE VE HOŞGELDİNİZ,
26-02-2018 11:07 | 1 Yorum | Yorumlar
ILIMLI İSLAM
21-11-2017 15:01 | Yorumlar
ŞURA'NIN ARDINDAN
16-11-2017 20:25 | 1 Yorum | Yorumlar
ÜNİVERSİTE Mİ?
13-08-2017 18:36 | Yorumlar
ÖNÜMÜZE BAKALIM
21-07-2017 10:31 | 1 Yorum | Yorumlar

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
31-07-2017 20:57
Turizm bir toplam paket urundur
Rahmetli Suleyman Demirelin dedigini biraz degistirerek soylersem: Otellerimiz (kapida yazan) 5 yildizli, yollarimiz 4 yildizli, hizmetimiz 3 yildizli, esnafimiz 2 yildizli, insan ilislikerim 1 yildizli. Otralmamiz 3 ama bana gore 1,5. Ve buna ragmen 5 yildizli turist gelsin para harcasin istiyoruz.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar