22.09.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - FUAT ERSOY
6 Yorum | Yorumlar
INTERNET BU İŞİN GELECEĞİ Mİ ??

 

 
"Internet bu işin geleceği " bu cümleyi son 5 yıldır o kadar çok duydum ki, her seferinde nezaketten olsa gerek, tebessüm edip, kafa salladım. Ancak içimden,uyan ! ne geleceği, olsa olsa bugünü o da hatta biraz geç bugünü diye içimden geçiriyordum. 
 
Kafamız çok karışık teknolojiyle alakalı, bir sürü terim, kısaltma, eskisi - yenisi derken daha şimdiden kafamız karıştı bile, 2 yıl önce dünya para verip aldığımız donanım-yazılım artık demodeymiş de, yenisi daha iyi yapıyormuş vs. vs.
 
Zaten elle tutup, tartamadığımız birşeye ( yazılım - programlar) göreceli olarak dünya paralar yatırmışız, daha 2 yıl geçmeden yenisiyle geliyorlar. Haklısınız ama henüz 1 yaşına basmamış ( şu an uçakta bu satırları yazdığım )güzelim iphone 7 mi, hem de Apple CEO su Tim Cook gömeli, sadece bir haftayı biraz geçmişken, artık bu hızlı döngüye alışsanız iyi olacak.
 
Kodak, 36.000 çalışanıyla batalı henüz ancak 10 yıl  olmadı bile, batışını açıkladıktan yaklaşık bir hafta sonra, 10 çalışanıyla 800 milyon $ a Instagram ın alınışı, bence zaten durumu açıklamakta ( hani cep telefonumuzdan fotoğraflarımızı eskitilmiş Kodak filmleriyle çekilmiş görmemizi ve paylaşmamızı sağlayan uygulama)
 
Demem o ki, bu durum kaçınılmaz, ya ayak uyduracaksınız ya da bugünden en geç bir 5 sene sonra koltuklarınızda başkaları oturuyor olacak. ( İşveren ya da profesyonel olmanız da durumu değiştirmeyecek) Bugün, 26 yaş ve onun altındakiler internetsiz yaşamı hiç tanımadılar, evet Internet 26 yaşında, dolayısıyla bu işin geleceği falan değil. Anlamak için kendinizi zorlayın, son birkaç vagondan da olsa, bu trene binmek zorundasınız, yoksa bir sonraki vasıta sizin istasyonunuzdan geçmeyecek.
 
Dijital dönüşüme kafa yormak, kanalları tanımak, iletişimde kullanmak ve alıştığınız diğer herşeyden daha hızlı ve efektif sonuç verdiğini görmek için geç değil. Gerçi mesele, alışkanlıklardan vazgeçip, bilmediklerimizle yüzleşmek ve öğrenmeye açık olmakta yatıyor. Belki de en zoru bu, bilhassa bizim sektörde, karar vericilerin bilgi eksikliğinden kaynaklı, çöpe giden çok para var. Maalesef bu durumu istismar etmeye çalışan çok da insan. Yine de vazgeçmeyin derim, zaten başka da çareniz yok.
 
 

02-10-2017 12:00
Önceki Yazıları
2018 YAZ BEKLENTİLERİ
06-11-2017 21:30 | 1 Yorum | Yorumlar
KAS-TI-MIR EKS-PİR-YINS
11-10-2017 12:19 | 1 Yorum | Yorumlar
Egolarımız
15-08-2006 12:44 | Yorumlar
Turizm halleri
15-08-2006 12:34 | Yorumlar

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları Tümünü Göster
HüseyinAYDIN
06-10-2017 17:25
İnternet satışı
Güven ortamları aşıldıkça internet alışverişi daha da yayılacak. İnovasyonu yakalayabilenler daha ileride olacaklar.
MuratGencer
05-10-2017 06:12
Geç kalmış bir yazı
Kredi kartı kullanımında dünya lideriyiz ama halen online marketingde nedenleri konuşuyoruz. Bence nasilları konuşmak zamanı bile geçti.
neo
03-10-2017 14:50
WAT IS DIS
internet çağında alıcı ile satısı arasında aracı yok olacak..asıl kurulması gereken cümle ve farkedilmesi gereken kaçınılmaz tsunami işte budur..blockchain ise artık alış verişin ve para ve tüm satış analizlerinin ve verilerinin başka bir çağa doğru evrildiği noktadır.KALDI ki İSTANBUL 3. havalimanı GDS LERİ ÇOK CİDDİ TETİKLEYECEK..BEKLENEN İSTANBUL DEPREMİ KESİN TARİHİ 30 EKİM 2019 DAN İTİBAREN BAŞLAR TÜRK TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN...
mrersan
03-10-2017 08:03
fuarlardan belli
Ozellikle bizim sektörümüzdeki teknoloji etkisi fuarlarımızdaki teknoloji şirketlerinin stand sayılarından anlaşılabiliyor. En önemli fuarlarda, en kalabalık olan pavyonlar teknoloji sirketlerinin olduğu bölümler. Ancak doğru ürüne karar vermenin önemi büyük. bence artık teknolojik ürünler ile ilgili danışman bir firma kurulmasının vakti geldi. ihityacı doğru belirleyip en uygun ürünün alınmasını sağlayan danışmanlar olmalı. Cep telefonundan başka bir şey kullanamayan patronların karar verdiği ürünler büyük maliyetlere neden oluyor maalesef.
AyseSoyturk
02-10-2017 22:27
Tesekkur
Dusuncelerinize katiliyorum.Yazinizi okurken aci aci gulumsedim...Ellerinize saglik..saygilarimla
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar