18.10.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Fehmi KÖFTEOĞLU
Fehmi
KÖFTEOĞLU
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Yazarlar - BAHATTİN YÜCEL
BU KADARI DA OLMAZ DEMEYİN

 

Hepimizi şaşırtan, bu kadarı da olmaz, dedirten gelişmeleri izliyoruz.
 
Sektörün yasayla kurulmuş tek meslek örgütü olan TÜRSAB’ın, akıl ve mantığa sığmayan bir gerekçeyle ertelenen genel kurulu, bir dizi sorunu gündeme getirdi.
 
Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu’nun yetkisiz erteleme kararı ve ardından İstanbul İl Seçim Kurulu’nunbu kararı onaylamasıyla, TÜRSAB’ta 50 yıllık tarihinde hiç yaşanmamış bir süreç başlatıldı.
 
Hukuksuz ertelemenin ardından, üç kişilik bir kurulu atayarak Birliği seçime götürmesi gereken Bakanlık, bu yasal işlemi geciktirmekle, yetkisiz kalan eskiyönetim kurulunun yasadışı işlemlerine açıkça gözyumulduğuna ilişkin iddiaları doğrulamaktadır.
 
Bu çerçevede Dünya Turizm Ekonomisine hiçkatkıları olmayan bir takım etkisiz kuruluşlarla, ciddi işbirlikleri yapılıyormuş izlenimi vermeye çalışılarak, genel kurulun ertelenmesi unutturulmak istenmektedir.
 
Açıkça söylemek gerekirse, Bakanlık eski yönetim kurulu başkanının daha önce Turing için yaptıklarını, TÜRSAB’a da uygulamasını isteyen bir tutum almışa benzemektedir.
 
Ertelemenin en üst düzeyde; aday listesi hatta yeni Yönetim Kurulu Başkanını belirlemeye dönük olduğuna duyulan kuşkular her geçen gün artmaktadır.
 
Seçimlerle bu denli yakından ilgilenen Bakanlığın, geçtiğimiz 15 yıl içinde –yasa değişikliği öncesinde-bir kez dahi olsun TÜRSAB’ın harcamalarını denetlemeyişini nasıl açıklayacağı da ayrı bir merak konusudur.
 
Kaldı ki, Bakanlık TÜRSAB seçimlerine bu şekilde müdahale ederek, eski yönetim kurulunun geçersiz erteleme kararındaki; “yeterli güvenliğin sağlanamayacağı gerekçesine” de ortak olmaktadır.
 
Bakanlığın TÜRSAB konusunda üstüne düşen; hızla seçimlere gidilmesini sağlayacak yasal süreci başlatmaktır.
 
Ülkenin bunca sorunu ortadayken, Sayın Bakanın haftasonunda Türsab binasında; Kudüs’ün işgalini ve ABD’nin İsrail’in Başkenti olarak tanımasını kınarken, TÜRSAB’ı da yasadışı işgalcilerden kurtarmak adına yasaları uygulamasını beklemek hepimizin hakkıdır.
 
Bu kadarı da olmaz demeyin, oluyor..
 

10-12-2017 12:16

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar