17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - BAHATTİN YÜCEL
4 Yorum | Yorumlar
ITB BERLİN FUARI, BAKAN SOYLU AÇIKLAMASI VE TURİZM SEKTÖRÜ

 

ITB ve Bakanlarımız
 
ITB Berlinde 53.Kez Dünyanın hemen her yanından gelen turizm sektörü mensuplarını ağırlıyor.
 
Kalın bir duvarla ayrılmış Berlin’in o  zamanlar Batısına canlılık getirmeyi amaçlayan büyük fuar alanı, 40 yıl önce Alman Pazarında yer almak isteyen Türk Turizmcilerini yabancı meslektaşları ile bir araya getirirdi.
 
Zamanla ITB değişirken, “Turizm”de ülkemizin yüzakı sayılan dev bir sektöre evrildi.
 
Son yıllarda Bölgedeki gelişmeler ve siyasal iktidarın uyguladığı politikaların etkisiyle, gelen turist profili kayda değer ölçülerde değişikliğe uğrayan turizm sektörünün, başta Almanya olmak üzere OECD ülkelerinde uğradığı kayıpları dengeleyebilmesi açısından bu yıl ITB önemli bir etkinlik olabilirdi.
 
ÖzellikleuzunyıllarTürkiye’nin en fazla talep yarattığı Alman pazarında,  gerginleşen diplomatik ilişkilerin de etkisiyle yaşadığımız düşüş, bu sırada durdurulabilir ve kaybedilen potansiyel geri kazanılabilirdi.
 
Ama İçişleri Bakanımızın bir konuşmasında; Almanya ve Hollanda başta Avrupa ülkelerinde Türkiye’ye karşı eylem yapanların yakından izlendiğini, turist olarak ülkemize geldiklerinde haklarında işlem yapılacağını açıklaması, ITB etkinliğinde sektörü en hafif deyimle zora sokacağa benziyor.
 
İçişleri Bakanının bu açıklamasının ardından, Dışİşleri sözcüsünün düzeltmesi ne denli etkili olacak, hep birlikte göreceğiz.
 
Ancak turizm gibi çok disiplinli bir sektörün kendisine özgü duyarlıkları dikkate alınmadan, iç politikadaki eğilimleri okşayan bu tür konuşmaların vereceği zararları öncelikle görmesi gereken kişi, herhalde meslekten gelen Kültür ve Turizm Bakanımız olmalıydı.
 
Keşke Dışişleri Sözcüsünden önce Alman Pazarını etkileyecek bu konuşmaya karşı çıksaydı.
 
Yapamadı.
 
Sadece Bakan değil, örneğin kendisini kayıtsız ve şartsız destekleyen TYD’nin Başkanı, Turofed ve Türsab’ın Yönetimleri de kusura bakmasınlar, sınıfta kaldılar.
 

07-03-2019 08:25

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
Hamburglu
11-03-2019 12:34
BILDIKLERINI ANLAT
Sayin YEG,Sayin yazarin Turizme vurmus oldugu darbeleri aciklayinda bizlerde ögrenelim. Gürdünse gördüm,Görmedinse görmedim,Duydunsa duydum,Duymadiysan hic bir sey söyleme. Aciklamalarinizi ben ve benim gibi Turizm Gazetesi okuyuculari merakla bekliyoruz.
10-03-2019 13:01
Tam hedefe yaklasirken fincanci katirlarini ürkütüyoruz.
Sayin Bakanim, demoralize olmus bir sekilde ITB den ayrildim. Bütün bir yil calis, para harca, reklam yap, ondan sonra düsünmeden söylenen bir cümle bütüpn cabalari bosa cikarsin ve de bizim ITB de bunun yanlis bir söylev olkdugunu bagirip protesto etmememiz. Gene bir kac ay bosa kürek cekecegiz. Abondene oldum. Evet Turizm bakanimizin basin toplantisida bilhassa yabanci gazetecileri maalesef tatmin etmedi. Buluruz herhalde gene bir caresini. Is gene mevlut Beyin hünerine kaldi. allah beterinden saklasin.
08-03-2019 07:45
HİÇ KİMSE NİYE BÖYLE DEDİĞİNİ ANLAYAMAMIŞ İSE SN SOYLU NAPSIN?
YA KARDEŞİM BAKANA ŞEY ATACAĞINIZA NİYE BİRAZ MİZAH VE İRONİ ALGILAMANIZ YOK DİYE VE NE DİYE SORSANIZA KENDİNİZE... ŞAKA YAPMIŞ...10 SENE KADAR ÖNCE DE (UYUYAN BAKAN LAKAPLI) ATİLLA BEY DE ŞAKA YAPMIŞTI.ATİLLA BAKANIM 8 LİSAN BİLEN DOKTORASINI YAPMIŞ 30 LU YAŞLARDA Kİ NEFİS BİR KADIN OLAN BULGAR TURİZM BAKANINLA KARŞILAŞINCA KISKANDIĞINI SAKLAYAMAYIP:BENİM ONUN YAŞI KADAR DEVLETDE ÇALIŞMIŞLIĞIM VARDEMİŞ VE TAM BUNLAR ÇOLUK ÇOCUKLA İŞ YAPIYORLAR... DİYECEKKEN UYKUYA KALMIŞTI OTURDUĞU YERDE...AMA ŞAKA OLSUN DİYE...
YEG
07-03-2019 11:24
Turizme vurulan darbeler
Sayın Bakanın konuşması, Alman Basınında büyük puntolarla birazda abartılarak hemen yer buldu. Sade Alman vatandaşlarının buna tepkisini hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Bana enteresan gelen konu ise haberi kaleme alan Sn yazarın bir zamanlar aynı koltuklarda oturmuş ve Turizme vurmuş olduğu darbeleri unutmuş olması...
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar