27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - FARUK ŞEN
KENDİ KALEMİZE GOL ATMAYALIM

 

 
Türkiye maalesef bazen gereksiz yere kendi kalesine gol atıyor. Bunun son günlerde üç örneği var. 
 
İlk olarak bu yıl için Almanya’dan çok büyük turist beklerken ve bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanı, Berlin’de önemli bir konuşma yaparken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Almanya’da belirli eylemlere katılan ve Türkiye’yi protesto eden yabancıların Türkiye’ye turist olarak gelmeleri halinde tutuklanacaklarını açıklaması Almanya’da gündeme bomba gibi düştü.
 
Alman Dışişleri Bakanı bile bu konuya tepki gösterdi.  
 
Toplantı ve gazeteciler
 
İkinci gelişme geçtiğimiz hafta Türkiye ve Avrupa Birliği’nin, İstanbul’daki ortak toplantısında birçok yabancı gazeteci akredite olmalarına rağmen toplantıya alınmadı.
 
Böyle toplantıların Avrupa’ya yansıması ve Türkiye’nin görüşlerinin Avrupa kamuoyuna sunulması çok önemliydi. Bunu gerçekleştiremedik. 
 
İzin yok
 
Üçüncü gelişmede Almanya’nın iki önemli gazetecisine Türkiye çalışma izni ve akreditasyon vermedi. Bunlar Türkiye’yi terk etmek zorunda kalıyorlar. Böylece ister istemez Avrupa gündemine üç negatif gelişme ile yansıyoruz. 
 
Türkiye’ye karşı ABD önümüzdeki günlerde akıl almaz yaptırımlar içine girecek. Bunun dışında sınır komşularımızın hepsiyle sorunlarımız var. Yunanistan başta olmak üzere Irak, Suriye ve özellikle Ortadoğu’daki Arap Cumhuriyetleri Türkiye’ye saldırı içindeler. Bu nedenle Türkiye’nin Avrupa’da dost kazanması şart. Bu şansı kaçırmayalım.
 

11-03-2019 10:50

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar