27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - DENİZ ZEYREK
2 Yorum | Yorumlar
TÜRKİYE ALMANLARI TUTUKLAR MI

 

Almanya’da ilk kez pasaport kontrolünden geçip, havaalanından dışarı çıkarken durdurulup gereksiz bir arama ve sorgulanmaya tabi tutuldum. 
 
Başta anlam veremedim. Ancak, ülkede yayınlanan gazetelerin manşetlerine bakınca durumu çözdüm. 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun terör örgütü PKK'nın Almanya'daki eylemlerine katılanları Türkiye'ye geldiklerinde tutuklayacaklarını söylemesi Almanya'nın birinci gündem maddesi olmuş. 
 
Alman Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarına Türkiye'ye seyahat uyarısı yapmış. 
 
Gazeteler “Türkiye'ye gitmeyin, tutuklanabilirsiniz” tarzı başlıklara yer vermiş.
 
Türkiye kökenli bir iş adamının yanında çalışan bir Alman'ın bu yaz için yaptırdığı rezervasyonu iptal ettirme çabasına bizzat şahitlik ettim.
 
Seyahat acenteleri, Alman gazetelerinin propagandasının etkili olduğunu ve iptal başvurularının geldiğini söylüyor.
 
“Terör örgütüne destek verenler düşünsün, niye herkes üstüne alınıyor ki?” diye sordum. 
 
Gördüm ki Almanlar Soylu'nun açıklamasından “Türkiye Almanya'da Almanları fişliyor” sonucunu çıkarmış.
 
Hem Türkiye'de tatil yapmaya hazırlanan Almanların, hem Almanya'da yaşayan Türkiye kökenlilerin rahatlatılması ve durumun normalleşmesi için bu konuda üst düzeyde daha fazla olumlu açıklamaya ihtiyaç var.
Benden söylemesi. (Sözcü)
 

12-03-2019 00:13
Önceki Yazıları

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
AdamOlanAnlarDISBORC500.000.000.000
17-03-2019 00:37
YAZIK
YAZIK, Bu iktidarin ayip, günah ya da terbiyesizlik anlayisi nedir? Bu ülkenin bitmeyen sorunu bir apartman yöneticisinin, bir genel müdürün, bir milletvekilinin kendini bir şey zannetmesi. Her ülkede böyle dandik insanlar vardir ancak Türkiyede maalesef daha fazla. Yazikki cok ekmek ile oynuyorlar. Cok kul hakki yiyorlar. Allah bu Dünyada ve diger Dünyada gereken cezalarini göstersin ve biz de bunlara sahit olalim. Türkiyenin dis borcu +/- 500.000.000.000$, nüfüs 80.000.000 = Adambasi borc 6500 €. YAZIK Mustafa Kemal icimizden birisidir ve bize ikinci bir Kurtulus Savasi sart.
KenanNALCI
15-03-2019 18:25
Türkiye Almanlari Tutuklarmi
Türkiyemizin Gözde bir ülke olmasi. Otelleriyle . hizmetleriyle , Mutfak zenginligiyle dünyanin hicbir ülkesinde görülmeyen Tabiat, Kültür, deniz, Kum , Günes, misafirperverlik leride eklersek KISKANILAN bir ülke durumundayiz. AB Yillardir propaganda yaparak TRyeye gitmeyiniz diyor. Bizlerde MASALLAH Üzerine Tuz, Biber ekiyoruz. Sn. Bakanlar, Sn. Yetkililer Bu Talisiz ACIKLAMALARI Lütfen Yapmayiniz. 42 YILDIR Seyahat Sirketlerinin icindeyim. 1976-1980 Istanbul havalaninda özel bir sirketin Istasyon Mdüydüm. Barakalarda hizmetler verdik. Nereden -Nerelere geldik. Haya Yollarimizla, Otellerimizle Tüm TRmizin Gelismesiyle cok büyük mesafeler katedildi. Bunu ioyi degerlendirmek 90-100 Milyon Turisti hedeflemek varken , Talihsizce Aciklamalar ve uygulamalar cok seylere mal olacaga benziyor. Süratle Güven ortamini yaratmamiz lazim. saygilarimla.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar