• 13 Eylül 2023 22:58
  • 0
  • 2 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Akra Hotels’e “Fırsat Eşitliği Modeli” FEM sertifikası

Bu haberi dinleyin
13 Eylül 2023 Akra Hotels’e “Fırsat Eşitliği Modeli” FEM sertifikası

 

Antalya’daki Akra Hotels, kadın istihdamını destekleyen ve kadınlara iş yaşamında her alanda fırsat eşitliği tanıyan insan değerleri uygulamaları ile KAGİDER’in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) “Fırsat Eşitliği Modeli” (FEM)sını almaya hak kazandı.

KAGİDER’in iş yaşamında toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve kadının üretkenliğini artırmak için Dünya Bankası’nın teknik desteği, PricewaterhouseCoopers ve EY iş birliği ile geliştirdiği Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) programı iş dünyasının çehresini değiştirmeye devam ediyor. Akra Hotels de FEMsına hak kazanan şirketler arasında yerini aldı.

Akra Hotels, işe alım, eğitim, kariyer destek, yetenek yönetimi, geribildirimlerin izlenmesi alanlarında fırsat eşitliğini gözeten uygulamaları ve kadın istihdamını destekleyen politikalarıyla biliniyor.

Turizm sektöründe ilk

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği İstanbul Merkez Ofisinde düzenlenen teslim törenine, BHM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ramiz Barut ve Sinan Barut, Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan Yılmaz, Grup Marka ve İş Geliştirme Direktörü Özgür Balta, Grup Satış Direktörü Okşan Esmen, Grup Gelirler Müdürü Müzeyyen Özsözgün, Akra Fethiye ve Akra Fethiye The Residence Genel Müdürü Aslıhan Atıl, Grup Pazarlama Müdür Yardımcısı Ebru Ertek Sezer, KAGİDER Başkanı Esra Bezircioğlu, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyeleri Neşecan Çekici, Özlem Derici Duyarlar, Genel Sekreter Yeşim Seviğ, Kurumsal İlişkiler Yöneticisilin Dinler katıldı 

Akra Hotels, Fırsat Eşitliği Modeli (FEM)sı alan Türkiye’de 55. ve sektöründe ise ilk firma oldu.

Sürdürülebilir başarı

BHM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ramiz Barut, 50 yılı aşan tecrübesiyle konaklama sektörünün öncü markalarından Akra Hotels yönetiminde üçüncü nesil olduklarını vurgulayarak “kadın ve erkek çalışanlarımızın eşit haklar, eşit imkanlar ve eşit fırsatlara sahip olduğu ve faydalandığı bir iş ortamı sunabilmemizin şirketimizin başarılarını sürdürülebilir kılmamızda çok önemli olduğunun farkındayız” dedi.

Kadın istihdamını artırmak 

BHM Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Barut da, “Akra Hotels olarak bu konuya duyarlılıkla yaklaşıyor, kadın ve erkek çalışanlarımızın iş hayatına eşit katılımını sağlayabilmemizin kritik olduğu yaklaşımını benimsiyoruz. Tüm İnsan Kıymetleri politikalarımız ve sürdürdüğümüz faaliyetlerle tesislerimizde kadın istihdamını artırırken, kariyer programlarını çeşitlendirerek genişletmeyi, kadın çalışanlarımızın huzur ve güvenle çalışabilecekleri bir çalışma ortamı yaratarak iyi örnek olmayı arzu ediyoruz” dedi.